Sitke rammunaine uuendas taas riigi jõutõstmise rekordit

Margus Martin
, tegevtoimetaja kohusetäitja
Copy
Vaid mõned aastad jõutõstmisega tegelenud Helena Veelmaa tõestab endale ja teistele, et suure tahtmise korral on võimalik piltlikult öeldes liigutada mägesid.
Vaid mõned aastad jõutõstmisega tegelenud Helena Veelmaa tõestab endale ja teistele, et suure tahtmise korral on võimalik piltlikult öeldes liigutada mägesid. Foto: Happy Emotions Photography

Rakkelane Helena Veelmaa kaitses edukalt mullu võidetud riigi meistritiitlit klassikalises jõutõstmises. Tõsi, seekord sikutas 25-aastane naine raskusi veidi raskemas kategoorias, mille võidule lisaks saavutas ta magusa absoluutarvestuse kulla.

Viru vanglas töötav ja sealseid harjutamisvõimalusi kasutav Helena Veelmaa võidutses Tartus korraldatud tiitlivõistlustel kaaluklassis kuni 84 kilogrammi.

Treener Kalev Arbuse juhendamisel harjutamist jätkav rakkelane kogus riigi esivõistlustel 91,81 punkti ning edestas absoluutarvestuse teise koha omanikku rohkem kui 11 punktiga. Tema kogusumma 458 kilogrammi osutus aga uueks Eesti rekordiks. Helena Veelmaa senine isiklik tipptulemus paranes seejuures poole kilo võrra. Rekordisumma moodustasid kükk 172,5, surumine 100 ja jõutõmme 185,5 kilo kaalunud kangiga.

Tagasi üles