N, 8.06.2023

Kokk, kes kooliperes on märksa enam kui kulbikuninganna

Piret Saul-Gorodilov
Facebook Twitter
Comments
Kulbikuninganna põlle alla on peidus sotsiaalpedagoogi diplom ja tanualune on täis loomingulisi lahendusi, aga naeratus on aval ja kiirgab kõikjale.
Kulbikuninganna põlle alla on peidus sotsiaalpedagoogi diplom ja tanualune on täis loomingulisi lahendusi, aga naeratus on aval ja kiirgab kõikjale. Foto: Marianne Loorents

Sõmeru kooli koka Ave Holmiga sai vestlus kokku lepitud enne, kui lahvatas lasteaedade toitlustusskandaal, mis laienes pakutava koolitoidu teemale. Ave Holm on hea näide koolikokast, kes pakub lastele südamega tehtud toitu, ja selle väikese naise sisu on suurem, kui võiks arvata.

Avel saab varsti kümme aastat ajast, mil ta Sõmeru kooli köögis tööd alustas. “Võiks öelda, et väike tähis,” rääkis ta, kui koolivaheajal tema töökohas kohtusime. “Eile oli muide ülemaailmne kokkade päev,” lisas rõõmsailmeline väikest kasvu naine.

Ilmselt on just särava naeratuse ja positiivsust õhkava oleku tõttu teda mitu korda varem märgatud, nii telesse kui ka artiklitesse torgatud ja lisaks terviseedendaja tiitliga pärjatud. Aga seda tegusat naist jätkub mitmele poole, ja kui veidi urgitseda, tuleb põnevaid fakte päevavalgele.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles