L, 1.04.2023

Väike-Maarjas elustati mälestus metsavendadest

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Väike-Maarjas tähistati metsavendluse ajaloo päeva. Väike-Maarja kirikus peeti mälestusteenistus ning Lebaveres taasavati metsavennapunker.
Väike-Maarjas tähistati metsavendluse ajaloo päeva. Väike-Maarja kirikus peeti mälestusteenistus ning Lebaveres taasavati metsavennapunker. Foto: Marianne Loorents / Virumaa Teataja

Väike-Maarja kirikusse kogunes laupäeval arvukalt inimesi, et osaleda metsavendade mälestusteenistusel, suunduda hiljem Lebaverre metsavennapunkri taasavamisele ja saada osa ka seltsimajas peetud konverentsist.

Metsavendluse ajaloo päeval Väike-Maarja kirikus mälestusteenistuse pidanud praost Tauno Toompuu tõi paralleeli samal päeval tähistatud usupuhastuspühaga, mis sai alguse Martin Lutherist, kes andis suunised, kuidas kristlik kirik võiks oma tegevuse ümber korraldada ja milliseid väärtusi esile tõsta.

"Üks sõjapealik pöördus Lutheri poole ning küsis, kas ka sõjamehed võiksid õndsaks saada. Vägivalla, võitluse, rüüstamise ja surma keskel tekkis nii mõnelgi võitlejal küsimus, kuidas selle kõige keskel olla õnnis, tänapäeva keeles õnnelik – kas see on võimalik?" rääkis Toompuu ning tõdes, et sama küsimuse ees olid ka need Eesti mehed, kes metsas omal ajal vabadusvõitlust jätkasid.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Märksõnad
Tagasi üles