R, 9.12.2022

Maakonna parim maaraamatukoguhoidja on laste peale mõtlev Mervi Lilleoja

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Maakonna parim maaraamatukoguhoidja on laste peale mõtlev Mervi Lilleoja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lääne-Virumaa parima maaraamatukoguhoidja tiitli pälvis Mervi Lilleoja.
Lääne-Virumaa parima maaraamatukoguhoidja tiitli pälvis Mervi Lilleoja. Foto: Lääne-Virumaa Keskraamatukogu

Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu maaraamatukoguhoidja päeval Mustlas esitleti aasta maaraamatukoguhoidja nominente. Lääne-Virumaa parim on tänavu Mervi Lilleoja Viru-Nigula valla raamatukogust.

“Viru-Nigula raamatukogus töötades suutis Mervi raamatukogusse tagasi tuua lapsed, taastada koostöö kooli ja lasteaiaga ning pakkuda kokkusaamispaika eri huvidega täiskasvanutele. Võib julgesti öelda, et Mervi äratas Viru-Nigula raamatukogu uuele elule ja tegi seda väga vähese ajaga,” rääkis Mervi Lilleojast Lääne-Virumaa keskraamatukogu peaspetsialist Lea Lehtmets.

Mervi Lilleoja asus 2011. aastal tööle Kunda linnaraamatukogusse. Kui Viru-Nigula valla raamatukogu Viru-Nigula harukogu pikaaegne juhataja pensionile siirdus, võttis Mervi Lille­oja tema töö üle. Selle aasta augustist töötab ta Viru-Nigula valla raamatukogu direktorina.

“Mervi haakub kõikide projektidega ja võimalustega, mis vähegi raamatukogusse inimesi ja teenusesse arengut toovad,” märkis Lehtmets.

Mervi Lilleoja lausus, et on maakonna parima maaraamatukoguhoidja tiitli üle uhke. “Ise ei saa tööd tehes aru, et midagi nii olulist on tehtud. Tore, et on märgatud,” sõnas ta.

Märksõnad
Tagasi üles