N, 8.06.2023

Suvel jõuab lavale rokkooper “Johnny”

Facebook Twitter
Comments
Noorsooteatri “Johnny” etendustel tegi kaasa ansambel Ruja, millest pildile on jäänud täies pikkuses kitarrist Jaanus Nõgisto ja Johnny osatäitjana Urmas Alender. Paremal laulavad Merle Talvik ja Jüri Aarma.
Noorsooteatri “Johnny” etendustel tegi kaasa ansambel Ruja, millest pildile on jäänud täies pikkuses kitarrist Jaanus Nõgisto ja Johnny osatäitjana Urmas Alender. Paremal laulavad Merle Talvik ja Jüri Aarma. Foto: Viktor Mendunen/Eesti teatri- ja muusikamuuseum

2021. aasta augustis etendub Tartu laululaval vaid kuuel korral Olav Ehala, Margus Kappeli, Jaanus Nõgisto ja Peeter Volkonski muusikal põhinev rokkooper “Johnny”.

Lavastaja on Ain Mäeots, kunstnik Kristjan Suits, muusikajuht Olav Ehala, koreograaf Marika Aidla.

Näitlejatest teevad kaasa Franz Malmsten, Liis Lass, Jan Uuspõld, Liisa Pulk, Marta Laan, Ott Raidmets, Kaarel Pogga ja teised.

Laval on kontsertansambel Olav Ehala juhatusel (Margus Kappel, Priit Kuulberg, Jaanus Nõgisto, Toomas Rull, Mikk Tammepõld ja Ain Varts).

“Johnny” jutustab ajatu loo nooruse igipõlisest püüust leida oma tee ja tõde. Sageli aga teavad pereliikmed, sõbrad, sugulased ja vahel võhivõõradki paremini, mis on õige ja mida noor inimene oma eluga tegema peaks. Siit saavadki alguse konfliktid.

“Kui me käesoleva aasta algul “Johnny” eeltöödega alustasime, oli üllatav, kuivõrd oluline on Johnny lugu veel nelikümmend aastat hiljem selle autoritele – Olav Ehala on sageli maininud tarvidust see uuesti lavale tuua, Jaanus Nõgisto rõhutas loo sõnumi aktuaalsust tänapäeval. Ja nii kooruski vähehaaval välja kogu “Johnny” tuum – kõiges oma ilus ja valus – ning meile sai üha selgemaks, kuivõrd oluline on see lugu taas publiku ette tuua. Et Olav Ehala, Margus Kappeli, Jaanus Nõgisto ja Peeter Volkonski erakordse muusika mõjul veel kord mõelda, kes me oleme, kes me olla tahame ning kuhu läheme,” rääkis libreto autor Mihkel Truman.

Esietendus toimub Tartu laululaval 5. augustil 2021 kell 21.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles