Novembris teeb sotsiaalkindlustusamet kampaaniat "Milline meeskuju tahad sina olla?". Eesmärk on kutsuda mehi tähelepanu pöörama oma käitumisele ning sellele, kuidas käitumine mõjutab nende lähedasi. Meestel, kes on mures oma agressiivse käitumise pärast, on võimalik ühtlasi tuge saada, helistades vägivallast loobumise tugiliini telefonil 660 6077.
Vägivallast loobujatele on avatud tugitelefon
Sotsiaalkindlustusameti vägivallast loobumise tugiliini nõustaja Tõnis Palgi sõnul saavad tugiliinile pöörduda kõik, kes ei ole rahul oma käitumisega või kardavad, et võivad teatud olukordades vägivaldseks muutuda. "Meeskuju kampaanias keskendume meestele, sest enamik vägivallakuritegude toimepanijatest on mehed. Samas nõustame tugiliinil ka naisi. Iga inimese võimuses on katkestada põlvkondadeülene vägivaldse käitumise muster ning olla paremaks eeskujuks," rääkis Palgi.
Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi ja ennetusteenuste osakonna juht Jako Salla märkis, et kui seni said oma käitumise pärast mures olevad inimesed pöörduda terapeutide ja psühholoogide poole või olid nad kuritegude tagajärjel jõudnud kriminaalhooldajani, saab nüüd ennetusliku tegevusena helistada tugiliinile.
"Usume, et inimene saab ka ise õppida oma käitumist kontrollima ja teha teadliku valiku ning vägivallast loobuda," lisas Salla.
Tugiliini telefonil 660 6077 vastavad nõustajad tööpäeviti kella 10–16. Lisaks on võimalik nõustajatega suhelda e-aadressi tugiliin@sotsiaalkindlustusamet.ee teel ning kokku leppida kohtumisi. Nõu antakse eesti, vene ja inglise keeles.
Kampaanialehelt www.palunabi.ee/meeskuju leiab rohkem infot selle kohta, kuidas vägivaldsest käitumisest loobuda.