Kodanikupäeva e-viktoriin keskendub elule Eestis

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Copy
Kodanikupäeva viktoriin keskendub Eestile.
Kodanikupäeva viktoriin keskendub Eestile. Foto: Sille Annuk

Tänasest saab osaleda igaaastasel integratsiooni sihtasutuse e-viktoriinil, mis on pühendatud kodanikupäevale.

Kodanikupäeva viktoriin toimub 16.–27. novembrini ning keskendub huvitavatele faktidele, sündmustele ja elule Eestis. Viktoriini saab lahendada integratsiooni sihtasutuse kodulehel.

Viktoriini küsimustik on eesti keeles ning koosneb 50 küsimusest. Küsimustele vastamiseks on 60 minutit. Maksimaalselt on võimalik saada 54 punkti.

Küsimustele vastates ei ole võimalik liikuda tagasi varem vastatud küsimuste juurde ega juba antud vastuseid parandada. Viktoriini lahendamine eeldab internetiühendust ja hästi toimivat arvutit või nutiseadet.

Kodanikupäeva internetipõhist viktoriini korraldab integratsiooni sihtasutus alates 2003. aastast ehk tänavu 18. korda. Viktoriini korraldamist toetab kultuuriministeerium.

Kodanikupäeva tähistatakse 26. novembril alates 1998. aastast. Selle eesmärk on aidata kaasa ühiskonnas kodanikustaatuse teadvustamisele ning kodanikuõigustest ja -kohustustest teadlikkuse kasvule. 26. novembril 1918 andis maanõukogu välja määruse Eesti kodakondsuse kohta, millega loodi esimest korda juriidilises tähenduses mõiste "Eesti kodanik". 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles