Valitsus võttis vastu täiendavad koroonaviiruse leviku tõkestamise piirangud

Kristi Ehrlich
, peatoimetaja kohusetäitja
Copy
Meelelahutuskohad peavad uue korra järgi uksed sulgema kella 22-st.
Meelelahutuskohad peavad uue korra järgi uksed sulgema kella 22-st. Foto: Eero Vabamägi

Valitsus kiitis täna heaks täiendavad koroonaviiruse leviku tõkestamise abinõud, mis piiravad meelahutuskohtade, avalike ürituste toimumiskohtade ja toitlustusettevõtete avamisaega ning vähendavad poodides ja teeninduskohtades korraga viibida tohtivate inimeste arvu. Piirangud hakkavad kehtima laupäevast, 5. detsembrist.

"Viiruse levik Eestis püsib jätkuvalt kõrge, vaatamata seni kehtestatud piirangutele. Samuti vajavad üha enam COVID-19-sse haigestunud inimesi haiglaravi ning suurenenud on sellest põhjustatud surmade arv. Koroonaviirusest tingitud suurem koormus tervishoiusüsteemile mõjutab juba oluliselt meie arstiabi kättesaadavust teiste tervisemurede korral," rääkis peaminister Jüri Ratas. "Kuna viirus levib Eestis laialdaselt ka avalikus ruumis, kust see viiakse oma kodudesse ja perekondadesse, pidi valitsus veelgi piirama rahvarohkeid vaba aja veetmise võimalusi. Pea igapäevaseks saanud teated koroonaviirusele oma elu kaotanutest ei ole ju pelk statistika. Need on Eesti inimesed, kes kõik on meie emad ja isad, õed ja vennad, tütred ja pojad, meie lähedased ja kallid. Oleme kohustatud tegema kõik endast sõltuva, et neid kaitsta ning selle ränkade tagajärgedega viiruse levikut pidurdada ja kontrollida."

5. detsembrist hakkavad kehtima uued piirangud. Kaupluste müügisaalide ja üldkasutatavate ruumide ning teenuseosutaja teenindussaalide täitumus tohib olla kuni 50 protsenti. Kaupluse siseruumis asuvates müügisaalides ja kaubandusettevõtte üldkasutatavates ruumides ning teenuseosutaja teenindussaalides ei tohi korraga rohkem viibida inimesi, kui seda võimaldab kuni 50-protsendiline ruumi täitumus. Sealhulgas peavad inimesed järgima ka 2+2-reeglit ehk koos tohib liikuda kuni kaks inimest ning teistega tuleb hoida kahemeetrist vahemaad.

Toitlustusettevõtetes ja meelelahutuskohtades ning avalike ürituste toimumiskohtades hakkab kehtima viibimise piirang kella 22–6.

Kella 22-st kuni 6-ni peavad oma uksed külastajatele sulgema toitlustusettevõtted, meelelahutuskohad ja need avalike ürituste toimumiskohad, kus üritustel osalejatele ei ole tagatud statsionaarset istekohta. Toitlustusettevõtetes jääb endiselt lubatuks klientidele toidu kaasa müümine või kuller- ja veoteenuse võimaldamine toidu ostmiseks. Üheski nimetatud kohas pole lubatud ka erapidusid korraldada. Samuti ühtlustatakse nõuded avalikele üritustele ning spordi- ja liikumisüritustele.

Tagasi üles