Rakvere sai kingiks 10 000 maski

Andres Pulver
, ajakirjanik
Copy
Triin Varek ja Jan Škurinski kingitud maskidega.
Triin Varek ja Jan Škurinski kingitud maskidega. Foto: Kristel Mänd

Sel nädalal sai Rakvere linnapea Triin Varek üllatava telefonikõne KNM Eesti OÜ tegevjuhilt Jan Škurinskilt, kes teatas, et nende ettevõte soovib kinkida Rakvere linnale 10 000 kaitsemaski.

Jan Škurinski rääkis, et lugedes läinud nädalal avaldatud Rakvere linnapea ja terviseameti ida regiooni juhataja üleskutset seoses koroonaviiruse levikuga, otsustasid ka nemad väikese panuse anda. "Oleme ju kõik Rakverest pärit ja kodulinna heaolu on meile tähtis," ütles ta.

Škurinski lisas, et nad nõustuvad üleskutsega ning et suuremad nakatumisriskid on seotud tegevustega, mis eeldavad lähikontakti või viibimist pikema perioodi vältel siseruumis, olgu siis näiteks tegu sportimise, huvitegevuse, õppetegevuse, töötamise, koolituse, koosviibimisega. "Loodame ,et meie maskid aitavad Rakveres seda meile kõigile rasket olukorda natukenegi leevendada," märkis KNM Eesti OÜ tegevjuht.

Rakvere linnapea Triin Vareku sõnul on tegemist väga tänuväärse annetusega, sest isikukaitsevahendite nii suures mahus annetus annab võimaluse linnal neid paljudele abivajajatele edastada.

"Südamlik tänu KNM Eesti OÜ-le kaitsemaskide annetuse eest. Kujunenud olukord, kus kaitsemaski peab kandma ühistranspordis ja kauplust külastades ja mujal, on pannud väiksemate sissetulekutega inimesi keerulisse olukorda, sest see on lisaväljaminek. Nagu me kõik teame, on viiruse levik praegu kasvuteel ning enda ja teiste tervist hoida on ülioluline. Siiras heameel, et saame majanduslikult raskemas olukorras olevaid inimesi tasuta maskidega toetada. Samuti on maskikasutuse vajadus raamatukogus, huvihariduses ja linna koduhooldustöötajatel, maskidele läheb päris suur ressurss – soovime osaliselt ka nende tegevust toetada ja tervist hoida," rääkis Triin Varek.

Linnapea sõnul ei ole veel otsustatud, kuidas maskid abivajajatele jagatakse, kuid otsus sünnib lähiajal.

2018. aastal tegevust alustanud KNM Eesti OÜ esindab originaaltehnoloogiat, Hypervsn™ 3D hologrammibrändi, ja firmal on partnereid enam kui 100 riigis. KNM Eesti loodud on ka Rakvere Vallimäe vabaõhukeskuse ringlava kaunistavad hologrammid.

Tagasi üles