R, 9.06.2023

Rakvere kassid ajasid Tapa kassikodu kitsikusse

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Tähelepanu keskpunktis on muidugi Triibik, keda akna tagant jälgivad Kataliina koos ema Mariga ja üks mööda läinud mees ning toast seest Sten Andra.
Tähelepanu keskpunktis on muidugi Triibik, keda akna tagant jälgivad Kataliina koos ema Mariga ja üks mööda läinud mees ning toast seest Sten Andra. Foto: Marianne Loorents

MTÜ Abivajavad Loomad Tapa Vallas sekkus Rakvere kassikoloonia likvideerimisse, kuid 18 punase kassi kiipimine, vaktsineerimine ja ravimine läks nii kalliks, et ühing sattus pankroti veerele. Rakvere linnavalitsuselt abi ei saadud, kuigi kodutute loomadega tegelemine on ka omavalitsuse ülesanne.

Kass nimega Triibik on endale vabatahtlikult võtnud reklaaminäo ameti. Ta demonstreerib oma kassigraatsiat Tapa vana raamatupoe aknal, otse peatänava ääres vallamaja vastas, ja uurib mööduvaid inimesi. Ning nood omakorda imetlevad teda, sest Triibik on ilus loom, kes on oma võludest teadlik ja ei hoia neid vaka all.

Triibik on tegelikult kodutu kass, kes sai uue elu tänu MTÜ-le Abivajavad Loomad Tapa Vallas. Viimane omakorda on loomasõprade ühendus, mida veab eest Sten Andra. Varem toimetas ta abi vajavate loomadega omas kodus, kuid hiljaaegu õnnestus tal üürida Tapa kesklinnas kaks tuba, kus praegu elab kümme kassi.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles