R, 9.06.2023

Rakvere vald andis välja traditsioonilise kalendri – seekord Päide aedade iluga

Katrin Uuspõld
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Rakvere valla kalender 2021 on järjekorras kuues, mille vald välja annab. Seekord on piltidel Päide kandi kaunid koduaiad.
Rakvere valla kalender 2021 on järjekorras kuues, mille vald välja annab. Seekord on piltidel Päide kandi kaunid koduaiad. Foto: Rakvere Vald

Rakvere vald on eelmistel aastatel andnud välja kalendri oma valla mõne piirkonna kaunimate koduaedade fotodega. 2021. aasta kalendris on tosin omanäolist Päide küla aeda.

Seni on kalendripildid tehtud Ubja, Vaeküla, Veltsi ja kaks korda Uhtna aedadest. "Uhtnast tuli kahel aastal jutti, sest seal oli niivõrd palju põnevaid aedasid. Samamoodi on ka Päidega, pooled huvitavad aiad jäävad järgmise aasta kalendrisse," rääkis kalendriprojekti algataja ja eestvedaja Maia Simkin.

Ta kirjeldas Päidet kui huvitavat kanti, mis iseenesest on hajaasustusala, kuid kus inimesed elavad ometi tihedalt koos. "Algselt oli mõeldud, et suviti elatakse kohapeal – tegemist oli aianduskooperatiiviga –, nüüd on inimesed teinud endale seal aastaringsed elamised. Kinnistud on väikesed, aga seal on leitud väga omanäolisi lahendusi. On nii maalähedasi, modernseid kui ka Vahemere stiilis aedu," kirjeldas Simkin.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles