N, 2.02.2023

Tapa käsipallurid jõudsid esimest korda poodiumile

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
Tapa käsipallurid jõudsid esimest korda poodiumile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Karikavõistluste kolmanda koha mängus oli Tapa meeskonna resultatiivseim mängujuht Marten Saar. Foto on tehtud poolfinaalmängul Kehraga.
Karikavõistluste kolmanda koha mängus oli Tapa meeskonna resultatiivseim mängujuht Marten Saar. Foto on tehtud poolfinaalmängul Kehraga. Foto: Ain Liiva

SK Tapa/N.R. Energy käsipallimeeskond võitis karikavõistluste kolmanda koha mängus Raasiku/Mistra 27:21 ja pälvis klubi ajaloo esimese poodiumikoha.

Spordiklubi Tapa käsipallivõistkonnad on võitnud küll hulga poodiumikohti tähistavaid karikaid noorte ja naiste arvestuses, kuid meeste seltskonnas pole lähemast või natuke kaugemast ajaloost sellist saavutust ette näidata. "Viimase paarikümne aasta jooksul pole vist midagi sellist tõesti õnnestunud korda saata," lausus meeskonna üks treeneritest Elmu Koppelmann. "Võimalik, et päris klubi algusaastatel midagi saime, aga lähemast ajaloost midagi sellist ei meenu. Karikas on igatahes uhke ja suur. Meie jaoks tähtis saavutus, mis pani hooaja esimesele poolele kena krooni pähe."

Arukülas toimunud pronksimängule läks SK Tapa teadmisega, et Martin Adamsoni põlv oli poolfinaalis taas viga saanud ja mees platsile ei lähe, küll aga sai kasutada Aleksander Oganezovi abi, kes sel korral tegutses joonemängijana. Võidu võti peitus kaitsemängus ja puurilukk Mikola Naumi tegutsemises, millega ta keeras teisel poolajal oma värava lukku tervelt 15 pikaks minutiks.

"Tegelikult oli mängupilt kole, veel koledam kui poolfinaalis," tunnistas Elmu Koppelmann. "Ka meie parimad väravaviskajad eksisid palju. Raske töö ja raiumisega saime meie oma akna vastaste seina sisse varem valmis. Ega meie praegusele koosseisule võidud teisiti tulegi kui tahtejõul põhineva jõulise mänguga."

Marten Saar viskas värske pronksivõitja kasuks seitse, Rail Ageni kuus ja Vahur Oolup viis väravat.

Samal ajal Põlvas toimunud karikafinaal oli dramaatiline ja üllatava lõpuga. Kogu mängu juhtinud Põlva Serviti lasi HC Kehra/Horizon Pulp & Paperil kolm sekundit enne normaalaja lõppu viigistada 24:24 ja karikavõitja pidid selgitama seitsme meetri karistusvisked.

​Esimese seeria järel, mõlemad võistkonnad sooritasid selle jooksul viis viset, oli seis ikka viigis ja karikavõitja selgus alles teise seeria kolmandas viskevoorus, kui Kehra väravavahil Viktor Nikolajevil õnnestus tõrjuda Sander Sarapuu vise.

Poolfinaalis Tapa vastu ei mänginud Kehra just parimat käsipalli, kuid Elmu Koppelmanni hinnangul tuleb selle eest tunnustada ka Tapa meeskonda. "Eks see oli ikka väikestviisi meie teene ka. Me ei lubanud mängida neil mängu, mida nemad soovinuks," selgitas ta. "Nende leegionäride individuaalsed oskused ja kogemused on suured. Kui lasta neil hoogu minna, siis kukuvad nad hullama. Põlva ei saanud neid omas kodusaaliski lõpus ju pidama."

Karikavõistluste kolmandad

SK Tapa/N.R. Energy mängis karikavõistlustel järgmises koosseisus: Jens Ülesoo, Aleksander Oganezov, Marek Puieräst, Gert Trofimov, Karl Martin Kiis, Mihkel Koppelmann, Ailar Puhasmets, Mikola Naum, Martin Adamson, Madis Valk, Sten Reinvart, Rail Ageni, Marten Saar, Vahur Oolup, Ivary Volkov, Marcus Rättel, Robert Hiiemaa, Endrik Jaanis, Ilja Kosmirak, Roger Muskat, Artur Morgenson. Treenerid ja esindajad olid Elmu Koppelmann, Aron Jaanis ja Allan Vinter.

Märksõnad
Tagasi üles