N, 2.02.2023

Käimasoleval jahihooajal on Lääne-Virumaal kütitud kaheksa hunti

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
Käimasoleval jahihooajal on Lääne-Virumaal kütitud kaheksa hunti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hundijaht kestab novembri algusest veebruari lõpuni.
Hundijaht kestab novembri algusest veebruari lõpuni. Foto: KLAUS-DIETMAR GABBERT/AFP

Jahimehed on novembris alanud hooajal küttinud Eestis 51 hunti, vahendas uudisteagentuur BNS. Lääne-Virumaal on küti püssi ette jäänud kaheksa võsavillemit.

Keskkonnaamet lubas novembris alanud ja veebruariga lõppeva hooaja esimeses järgus küttida 140 hunti, kuid MTÜ Eesti Suurkiskjad esitas seepeale Tallinna halduskohtule kaebuse ja kohus peatas osalise küttimismahu. Seega võib 140 asemel küttida 72 hunti. Rakvere Jahindusklubi tegevjuht Jaan Villak on selle uudise peale Virumaa Teatajale öelnud, et tema ei suuda seda kaine peaga kommenteerida. "Lähen ja taon peaga paar korda vastu seina, ehk pärast seda on lihtsam," kõlas tema suust. "Ma vist ei saa maailma asjadest enam üldse aru."

Keskkonnaamet kehtestab küttimismahud ohjamisalade põhiselt, kusjuures Hiiumaa, Saaremaa, Pärnumaa-Viljandimaa, Tartumaa-Jõgevamaa ja Põhja-Läänemaa ohjamisaladele esimeses osas küttimismahtu tänavu ei kehtestatud.

Küttimismahtude määramisel võttis keskkonnaamet aluseks keskkonnaagentuuri esitatud hundiküttimise ettepaneku ning keskkonnaameti kogutud andmed hundi tekitatud kahjustuste kohta.

"Hundil läheb Eestis hästi, toitu on tal metsas piisavalt ning kärntõbi ei ole väga suur probleem. Praeguste vaatlusandmete põhjal on Eestis kindlalt teada 22 hundi pesakonna olemasolu, hinnanguliselt on pesakondi Eestis kuni 32," ütles keskkonnaameti jahinduse ja veeelustiku büroo juhataja Aimar Rakko.

Eelmisel hooajal kütiti Eestis 44 hunti lubatud 82-st. Üleeelmisel hooajal tohtis Eestis küttida 65 hunti, kuid reaalselt kütiti 66 hunti, neist kuus eriloaga väljaspool jahiaega.

Märksõnad
Tagasi üles