Vabadussõjas võidelnute mälestuspäeva puhul on täna Eestis lipupäev

Piret Saul-Gorodilov
Copy
Eesti vabaduse eest võidelnute auks ja mälestuseks on ka kõik oodatud lippe heiskama.
Eesti vabaduse eest võidelnute auks ja mälestuseks on ka kõik oodatud lippe heiskama. Foto: Elmo Riig / Sakala

Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Eesti vabaduse eest võidelnute auks ja mälestuseks on ka kõik teised oodatud lippe heiskama. Lipud heisatakse päikesetõusul ja langetatakse päikeseloojangul.

Tapa vallas tähistatakase vabadussõjas võidelnute 101. mälestuspäeva ning mälestusteenistused viiakse läbi Tapa linna vanal kalmistul, Hans Koiva kolme tundmatu sõduri kalmul, Tapa linna uuel kalmistul ja Imastu sõjainvaliidide rahulal. 

28. novembril 1918 ületasid Punaarmee üksused Narva jõe ja sellega algas võitlus Eesti Vabariigi eest. Vabadussõjas võitlesid noore riigi vaprad kaitsjad Nõukogude Venemaa ja Saksa Landeswehri vastu. Raskes võitluses saavutati edu ja 3. jaanuaril 1920 kell 10.30 algas vaherahu Eesti ja Nõukogude Venemaa vahel. Eesti väed kaotasid Vabadussõjas kokku üle 6000 inimese, neist 3588 otseses lahingutegevuses.

Mälestuspäeval asetatakse küünlaid ja pärgi kõikidele Vabadussõjaga seotud mälestussammastele, mälestustahvlitele ning Vabadussõja võitlejate tähistatud sünnikohtadele ja haudadele.

Tagasi üles