E, 5.06.2023

Kalapüük jääl: huvitav, kuid ohtlik hobi

Veiki Ojaperv
, Tegevtoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Jää peal pikalt istununa tasub ennast vahepeal sirutada ja hinnata, ega külm liigeseid liiga kangeks teinud pole.
Jää peal pikalt istununa tasub ennast vahepeal sirutada ja hinnata, ega külm liigeseid liiga kangeks teinud pole. Foto: Marko Saarm

Eilsest alates on lubatud paljude siseveekogude jääle minna. Siinkohal tasub aga kindlasti meeles pidada, et luba ei garanteeri veel täielikku ohutust, selle eest vastutab igaüks ise.

Mitu nädalat kestnud külmakraadid on kasvatanud paljudele Eesti siseveekogudele piisava paksusega jääkaane ning tänasest on lubatud minna nende veekogude jääle, kus jääkaane paksus on vähemalt kümme sentimeetrit. Päästeamet mõõdab iga päev populaarsemate siseveekogude jää paksust, mõõtmise tulemusi saab vaadata pidevalt täienevast kaardirakendusest.

“Kuna eelmisel aastal jääd sisuliselt ei olnudki, on inimeste suur soov jääle minna täiesti arusaadav. Kindlasti aga tuleb meeles pidada seda, et ohutus on olulisim. Jääle minnes peab kindlasti veenduma, et see on piisavalt paks ja suudab inimest kanda. Jääkaart aitab sellele kaasa,” selgitas päästeameti ennetustöö osakonna ekspert Mikko Virkala.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles