Haljala vald maadleb Sauste jalakäijate tunneliga

Toomas Herm
, ajakirjanik
Copy
Sauste jalakäijate tunneli kasutamine tähendab pahatihti paksus lumes sumpamist.
Sauste jalakäijate tunneli kasutamine tähendab pahatihti paksus lumes sumpamist. Foto: Ain Liiva

Haljala valla avalike suhete spetsialisti asendaja Kent Kerneri sõnul teavitati vallavõime täistuisanud Sauste jalakäijate tunnelist alles hiljuti. Paraku aga pole tunneli täistuiskamine hiljuti tekkinud probleem.

Sauste küla elanik Helina Lakk tunnistas, et ei tea täpselt, mitu inimest seda tunnelit kasutab, küll aga olevat see ainuke võimalus bussi peale jõuda eeskätt neil, kes elavad Saustes Rakvere pool küljes. Üks tunneli kasutajatest on Laki noorim poeg, kes käib Rakvere ametikoolis ja tunneli kaudu bussipeatusse läheb. “See tähendab rinnuni sumpamist,” sõnas Lakk. Üleni lumine noormees sulab bussis üles ja Rakverre jõudes on ta juba läbimärg. “Õnneks on ta tugev poiss – ei ole haigeks jäänud,” lisas Helina Lakk.

Sauste kuulub Aaspere kandikogu tegevuspiirkonda. Kandikogu liige Regina Kuuskla rääkis, et Saustes kahjuks neil esindajat ei ole, kuigi seda on püütud saada. Kuuskla viitas hiljuti vallast tulnud dokumendile, mille järgi on Sauste külla registreeritud 65 inimest. Kui paljud neist kõnesolevat jalakäijate tunnelit kasutavad, seda ta ei osanud öelda.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles