Uued tuuled AS-is Eesti Teed: juhatusse kuuluvad ka Jarmo Liiver ja Tarmo Lood

Eesti Teede kolmeliikmelisse juhatusse kuulub ka Rakvere reaalgümnaasiumi vilistlane Jarmo Liiver. FOTO: Marianne Loorents

Teedeehitusfirma Verston omandas lõplikult 100 protsenti Eesti Teed AS-i aktsiatest ning valis ettevõttele uue nõukogu, mis nimetas ametisse uue juhatuse. Eesti Teede kolmeliikmelisse juhatusse kuuluvad Lääne-Virumaaga seotud Jarmo Liiver ja Tarmo Lood.

Eesti Teede nõukokku kuuluvad alates neljapäevast Piret Aava, Märt Meerits ja Tauno Vanaselja.

​Nõukogu nimetas esimesel koosolekul ametisse Eesti Teede uue juhatuse, kuhu kuuluvad Veiko Veskimäe, Tarmo Lood ja Jarmo Liiver.

Rakvere reaalgümnaasiumi vilistlane Jarmo Liiver oli omal ajal tubli sportlane, ta on lõpetanud Tartu ülikooli majandusküberneetika erialal, töötanud mitmel ametikohal SEB pangas ja Nordea pangas ning olnud KredExi ettevõtlusdivisjoni juht. Verstoniga liitus ta 2019. aasta sügisel.

Juhatuse esimees Veiko Veskimäe on öelnud, et Jarmo Liiver on toonud Verstonisse vajalikku värsket pilku ja mitu uuendust.

Jarmo Liiver lausus, et tema vastutusvaldkond on finantsjuhtimine.

"See, mida tahaksin ära teha, on otseselt seotud sellega, miks Verston soetas Eesti Teede aktsiad. Näen Eesti Teede ja Verstoni ühendamist kui head võimalust mõlema ettevõtte seniste tegevusvaldkondade vahel sünergia loomiseks ja tegevuse laiendamiseks. Soov on kindlasti ettevõtteid koos edasi arendada, et pakkuda veelgi laiapõhjalisemat teenust oma tellijatele ning olla heaks tööandjaks mõlema ettevõtte töötajatele Eesti eri piirkondades," rääkis Liiver.

Juhatusse kuulub endiselt ettevõtte korrashoiudirektor Tarmo Lood, kes enne liitmist juhtis AS-i Virumaa Teed.

Veiko Veskimäe ütles, et kui Verstoni põhitegevus on seni olnud teedeehitus ning ettevõte on taristuehituse turul viimastel aastatel jõudsalt kasvanud, on Eesti Teedel tugev positsioon nii teede hoolduse kui ka pindamise valdkonnas, samuti on ettevõttel hulk karjääre üle Eesti.

Ta lisas, et näeb teeehitust ja -hooldust kasvava ärivaldkonnana, kuna lähikümnendil on Eesti riik otsustanud teha olulisi investeeringuid, suunates raha 2 + 2 kiirteede, Rail Balticu ning mitme teise suure projekti valmimisse. 

Ühinemise järel jätkavad nii Verston Ehitus kui ka Eesti Teed kõigi seniste kliendi- ja koostöölepingute täitmist.

​Eesti Teed AS pakub esialgu teenuseid enda nime alt, kuid pärast ettevõtete sisulist ühendamist liigutakse Verstoni kaubamärgi alla. 

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning taristuehituskontsern Verston, mille omanikeringi kuulub ka jalgpallur Ragnar Klavan, allkirjastasid novembris ostu-müügilepingu, millega avalikul enampakkumisel parima pakkumise teinud Verston Holding omandas 100-protsendilise osaluse riigile kuuluvas ja Rakveres asuvas teehooldusfirmas AS Eesti Teed.

Verston on 2010. aastal Paides asutatud teedeehituse täisteenust pakkuv ettevõte. Verston on ehitanud koos partneritega muu hulgas Tallinnas Reidi tee, Tartu maantee Kose–Võõbu neljarealise lõigu, kommunismiohvrite memoriaali taristu ning Tallinna ja Ämari lennujaama laienduse.

27.01.2021 29.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto