Selgusid 35. Viru suusamaratoni võitjad

Mart Rauba
, ajakirjanik
Maratoni võitja Sander Linnus hetk peale finišijoone ületamist.
Maratoni võitja Sander Linnus hetk peale finišijoone ületamist. Foto: Marianne Loorents

Äsja lõppenud 35. Viru maratoni pikema distantsi võidu võtsid Sander Linnus, Mart Všivtsev ja Siim Vinter. Naistest võidutses Tatjana Mannima. Lühema distantsi võitis Markus Faster ning naistest oli kiireim Karolina Kull.

Sander Linnus võitis maratoni ajaga 1.59.43. Teise koha omanik Mart Všivtsev kaotas võitjale 30 sekundit ja kolmandaks tulnud Siim Vinter 42 sekundit. Kiireim naine finišis oli Tatjana Mannima ajaga 2.01.34, talle järgnes 9 minuti ja 52 sekundi pärast Eveli Saue ning 10 minuti ja 6 sekundi pärast Anette Kasemets. Pikale distantsile startis esialgsetel andmetel ligemale 600 osalejat.

Lühemale, 21 kilomeetrit pikale rajale startis üle 200 suusataja. Vanusegrupis M15 jõudis esimesena finišisse Georgi Zhurba ajaga 1.20.23. Kiireim neiu oli tänasel 35. Viru suusamaratonil Karoliina Kull, kes võitis ka vanusegrupis N15 ajaga 1.23.54.