K, 27.09.2023

Keskraamatukogus saab uudistada Made Balbati raamatuillustratsioone

Andres Pulver
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Illustratsioon muinasjutule "Pöial-Liisi".
Illustratsioon muinasjutule "Pöial-Liisi". Foto: Made Balbat

Alates tänasest on Lääne-Viru keskraamatukogus avatud Made Balbati digigraafiliste raamatuillustratsioonide müüginäitus.

Made Balbat on õppinud Tallinna 46. keskkoolis ja lõpetanud 1988. aastal Eesti riikliku kunstiinstituudi graafika erialal spetsialiseerunult raamatuillustratsioonile.

"Olen illustreerinud mitmeid lasteraamatuid kirjastustele TEA ja Petrone Print. Kõik viimasel ajal tehtud illustratsioonid on teostatud digitaalselt. Minu viimasteks tööks on vabaloominguna valminud sari klassikaliste muinasjuttude ainetel. Loodan, et pildid pakuvad äratundmisrõõmu nii suurtele kui väikestele," kõneles kunstnik.

"Digitaalne tehnika võlub mind oma mängulisusega. Pildi loomiseks kasutan digilauda ning spetsiaalset digipliiatsit. Pildi panen kokku kiht-kihilt programmis Photoshop, lisaks joonistusele kasutan fotokollaaži elemente. Digigraafikat on võimalik trükkida nii paberile kui lõuendile, erinevates formaatides. Trükitiraaž on piiratud, kõik teosed on nummerdatud ja signeeritud," lisas ta.

Made Balbati töid on eksponeeritud näitustel Eestis, Venemaal, Inglismaal, Poolas, Lätis, Soomes ja mujal.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles