P, 29.01.2023

Karu tuli koopast ja kadus ära. 90 aasta eest Virumaal

Andres Pulver
, ajakirjanik
Karu tuli koopast ja kadus ära. 90 aasta eest Virumaal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tudu jahiseltskond ilmselt nii värvikas ei olnud kui mõnikümmend aastat varem vändatud filmi “Karujaht Pärnumaal” tegelased, ent poliitikuid leidus nendegi seas.
Tudu jahiseltskond ilmselt nii värvikas ei olnud kui mõnikümmend aastat varem vändatud filmi “Karujaht Pärnumaal” tegelased, ent poliitikuid leidus nendegi seas. Foto: Eesti Filmiarhiiv

Talvel karud teadupoolest magavad. Aga vahel on nad sunnitud oma koopast välja ronima ja siis on suurtest sakstest kütid kohe karunahka noolimas.

Vähemalt 90 aastat tagasi nii juhtus ja 1931. aasta 5. veebruari Virumaa Teatajas ilmus vahva lugu sellest, kuidas suured saksad eesotsas Revalsche Zeitungi peatoimetaja ja hilisema, II maailmasõja järgse Saksamaa Bundestagi saadiku Axel de Vriesi, Tallinnas Raekoja platsil omanimelist poodi pidanud suurärimees Herbert Güntheri ja Roela mõisahärra Hans von Wrangelliga karujahti pidasid.

“Pühapäeval peeti Virumaal, Tudu metsades karujahti, mis aga nurjus, kuna ei leitud üles talveund puhkava mesikäpa koobast. Jahikorraldaja – Tallinna jahimeeste seltsi liige Liideman ja osa kütte, kes olid pärit Tallinnast, jõudsid pealinna tagasi esmaspäeva hommikul ilma saagita.

Märksõnad
Tagasi üles