Virumaal eelistatakse endiselt Toyotasid, Škodasid ja KIA-sid

Škoda Octavia 2020. aasta kevade uus mudel. (1. koht, müüdud 70 autot.) FOTO: Škoda koduleht

Möödunud aastal müüdi kogu Eestis hinnanguliselt 30 protsenti vähem autosid kui eelnenud aastatel. Lääne-Virumaal pääses mitu edasimüüjat aga palju pehmemalt, sest suve lõpus taastus tavapärane müügirütm.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kevad paiskas autoturu sassi, kuid lõppude lõpuks on auto tarbeese, mida läheb siiski tarvis. Autode Müügi ja Teenindusettevõtete Eesti Liidu (AMTEL) statistika kohaselt müüdi 2020. aastal Lääne-Virumaal 585 tavakasutuseks mõeldud sõiduautot, mida on küll mõnevõrra vähem kui eelmistel aastatel, kuid vähenenud automüük edasimüüjaid nurka surunud ei ole.

AMTEL-i statistikat ei saa päris puhta kullana võtta, sest nii mõnedki siit ostetud sõidukid võivad liikuda muudesse maakondadesse. Statistika järgi soetati möödunud aastal kõige rohkem Škodasid (195), Octaviaid oli nendest 70. Teisele kohale platseerus 168 müüdud autoga (nendest 41 tarbesõidukid) Toyota, mille populaarseimaks müügiartikliks oli linnamaastur RAV4. Populaarsuselt kolmas automark läänevirumaalaste seas oli mullu KIA, mida müüdi 62 autot, kusjuures populaarseimaks mudeliks osutus Sportage.

05.02.2021 09.02.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto