Postkastide ühispöördumine lumesahkade ja inimeste poole

Toomas Herm
, ajakirjanik
Copy
Lumevalliga piiratud postkastideni jõudmine kurnab asjata postiljoni.
Lumevalliga piiratud postkastideni jõudmine kurnab asjata postiljoni. Foto: Eesti Post

Eesti postkastid paluvad, et kirjakandjatele oleks tagatud mugav ja turvaline ligipääs kõigile 600 000 postkastile üle Eesti.

Ligipääsu tagamiseks palutakse, et lumesahad ei lükkaks teeäärsete grupikastide ette lumevalle, erateede omanikud hoiaksid lahti oma postkastideni viivad teelõigud ning postkastide kasutajad kannaksid hoolt ka pakases jäätuma kippuvate uste, luukide ja lukkude eest.  

Korterite trepikodades asuvate postkastide kasutamist raskendavad nende ette laotud kelgud, suusad, lapsevankrid ja muu seesugune. Kui kirjakandja kulutab iga postkasti juures kelguvirna ümber ladumisele, hangedes sumpamisele või luku ja luugiga maadlemisele täiendava minuti, tähendab see lõpuks postikanderingi pikenemist tundide võrra ja posti hilisemat jõudmist saajani.

Lisaks füüsiliste takistuste eemaldamisele postkastide eest on oluline, et nendeni viiv tee oleks turvaliselt läbitav. Ligi tuhandet postkasti teenindav kirjakandja ei püsi kaua tervena, kui tee postkastide juurde on jäine või lumine. Libedusest põhjustatud traumade tõttu viibib igal aastal töölt eemal suur hulk kirjakandjatest. See toob endaga kaasa jällegi saadetiste pikema ooteaja.

Samuti on kirjakandjate ja kõigi teiste jalgsi liiklejate turvalisuse nimel oluline eemaldada majakatustelt ohtlikuks muutunud jääpurikad.

Tagasi üles