Riigikogulane Marko Torm pani kergliiklustee äärde Eesti lipud

Toomas Herm
, ajakirjanik
Copy
Marko Tormi pandud lipud raja ääres annavad jalutuskäigule pidulikkust.
Marko Tormi pandud lipud raja ääres annavad jalutuskäigule pidulikkust. Foto: Ain Liiva

Rakvere linnapea ametit pidanud Marko Torm rääkis, et on varem kahel aastal võtnud vabariigi aastapäeva eel ette 10-kilomeetrise matka ja hoidnud käes suurt lippu. Hiljuti tehtud operatsioon aga veel pikka matka ette võtta ei luba ja nii otsustas ta, et kutsub teisi välja liikuma. 

Täna hommikul pool kaheksa läkski Torm koos abikaasaga kergliiklustee Rakvere–Veltsi lõigule, kuhu umbes 100 meetri ulatuses pani tee äärde 300 väikest Eesti lippu. "Et anda natukene pidulikkust," põhjendas Torm. Tema sõnul on pidupäeval inimestel omad plaanid ja tegemised ning paljudel pole enam aega jalutuskäiku ette võtta. Ka aitab ürituste hajutamine vältida masside kogunemist.

"Eesmärk on tuua inimesi diivanilt välja liikuma," selgitas Torm. Ettevõtmisest andis ta teada sotsiaalmeedia vahendusel ja sõprade-tuttavatega rääkides. Üllatav oli, et abikaasaga koos läksid nad küll varakult lippe panema, aga juba tulid vastu esimesed jalutajad, kellele sai siis ka lipp ulatatud. "See tegi meil tuju heaks," sõnas Torm.

Tänase päeva jooksul käib ta rada paaril korral piilumas. "Et keegi liiga ülemeelikuks ei lähe," selgitas Torm ja lisas, et kõige hullem, kui mõni lipp raja äärde maha visatakse.

Päeva jooksul oli võetud 149 lippu.

Tagasi üles