Alates 1. märtsist laieneb vingugaasianduri kohustus

Vingugaasiandur ei asenda suitsuandurit ja vastupidi. FOTO: Suitsuandur.ee

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) tuletab meelde, et alates 1. märtsist laieneb vingugaasianduri kohustuse ulatus ja vingugaasiandur tuleb edaspidi paigaldada sobivaimasse eluruumi, sõltumata küttegaasiseadme asukohast.

"Vingugaas on nähtamatu vaenlane ja õigeaegne märguanne saab ära hoida kõige hullema," rääkis MKM-i ettevõtlus- ja tarbimiskeskkonna asekantsler Kristi Talving. Kui siiani oli vingugaasiandur kohustuslik kõigis eluruumides, kus on korstnaga ühendatud gaasiseade, siis alates 1. märtsist tuleb ohutuse tagamiseks paigaldada vingugaasiandur sobivaimasse eluruumi, sõltumata küttegaasiseadme, näiteks gaasikatel või gaasiboiler, asukohast või selle põlemiskambri tehnilisest lahendusest.

"Vingugaasiandur on täna küll kohustuslik, kuid see peab olema paigutatud nii, et sellest ka kasu oleks. Kui küttegaasiseade paikneb näiteks abiruumis, kuhu on paigaldatud ka vingugaasiandur, ei pruugi selle signaal jõuda inimesteni elu- või magamistoas. Küttegaasiseadmetega kodudes tasuks andurite asukohad ja töökindlus kindlasti üle kontrollida," selgitas Talving.

Gaasiseadmete korrasoleku ja ohutuse eest vastutab seadme omanik. Gaasiseadmega ruumis peab olema toimiv ventilatsioon ja korralik õhu juurdevool, sest gaasiseade vajab töötamiseks palju hapnikku. Gaasiseadmeid ning nendega seotud korstnaid ja ventilatsiooni tuleb vastavalt seadme juhistele lasta regulaarselt hooldada ja puhastada üks kord aastas ning tervikuna kontrollida iga nelja aasta järel.

Seotud lood
23.02.2021 26.02.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto