R, 3.02.2023

Piirangud jätkuvad: vaheaeg lõppeb, osa õpilasi läheb kooli

Piret Saul-Gorodilov
Piirangud jätkuvad: vaheaeg lõppeb, osa õpilasi läheb kooli
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kadrina keskkool on alles valges vaheajavaikuses ja järgmisel nädalalgi seal suuremat sagimist ei tule.
Kadrina keskkool on alles valges vaheajavaikuses ja järgmisel nädalalgi seal suuremat sagimist ei tule. Foto: Ain Liiva

Esmaspäeval saavad 1.–4. klassi ja hariduslike erivajadustega lapsed kooli minna, vanemate klasside õpilased jäävad kaugõppele. Õpetajad ja lastevanemad lähenevad olukorrale kogemuste pagasiga. Otsuse vajalikkust mõistetakse, kuid see ei rõõmusta kedagi.

Rakvere valla haridus- ja noorsootöönõunik Monica Jaanimets kinnitas, et kõigis valla koolides on õppetöö läbi mõeldud ja korraldatud. Näpi koolis, kus õpivad hariduslike erivajadustega õpilased, hajutatakse niipalju, et oleks võimalik omavahelist kokkupuudet vähendada. Kevadel selgitati valla õppeasutustes välja, mida on kaugõppeks tarvis, ja õpilastele jagati vajadusest lähtuvalt arvuteid ning muid tehnilisi vahendeid. Korraldatud on toidupakkide jaotamine. “Paanikat ei ole mõtet tekitada. Tuleb eeskuju näidata ja vaadata, mis edasi tuleb,” sõnas Monica Jaanimets.

Kadrina keskkooli direktor Arvo Pani ei osanud eile veel mitte midagi öelda, kuna ollakse ootel, mida valitsus viimasel hetkel otsustab. Kohalikul tasandil on suur probleem koroonakolde näol. “Võib veel igasuguseid asju juhtuda. Ootame ja vaatame,” sõnas Arvo Pani.

Märksõnad
Tagasi üles