Valitsus kehtestas uued märtsi lõpuni kehtivad piirangud

Veiki Ojaperv
, Tegevtoimetaja
Copy
Õhtuti inimesi suurel hulgal ringi liikumas näha ei ole.
Õhtuti inimesi suurel hulgal ringi liikumas näha ei ole. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Valitsus otsustas pikendada kehtivaid piiranguid märtsi lõpuni, lisaks peavad söögikohad uksed sulgema kell 18, kinod ja teatrid pannakse kinni ning kaubanduskeskused seavad ise sisse täiendavad piirangud.

Peaminister Kaja Kallas ütles eilsel valitsuse pressikonverentsil, et koroonaviiruse levik on endiselt väga suur. “Peame murdma nakatumisahelad,” sõnas Kallas.

“Seetõttu oleme sunnitud kehtestama uusi piiranguid,” ütles peaminister ja lisas, et see on möödapääsmatu.

Kallase sõnul otsustas valitsus teadusnõukogu ettepanekul pikendada koole puudutavaid piiranguid märtsi lõpuni. See tähendab, et 1.–4. klassid jäävad endiselt kontaktõppele, vanemad klassid jätkavad kaugõppes.

Sportimine on siseruumides lubatud ainult individuaaltreeninguna. Välistingimustes jäävad kehtima senised piirangud. Kallase sõnul peatab valitsus siseruumides avalike ürituste korraldamise. See tähendab, et märtsi lõpuni sulgevad uksed kinod, teatrid, spaad, saunad, veekeskused ja ujulad ning korraldada ei tohi konverentse. Välitingimustes on lubatud üritusi korraldada kuni kümneliikmelistele gruppidele. Toitlustuskohad peavad uksed sulgema kell 18, kehtib 2+2-reegel ning 50 protsendi täitumuse nõue. Kaasamüük jääb lubatuks.

Kallase sõnul on kaubanduskeskused esitanud valitsusele oma ettepanekud enesekontrolliks. Keskused on lubanud välja lülitada wifi, võtta tööle lisaturvatöötajaid, viia ära istumiskohad, lõpetada degusteerimised.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles