Eesti Teede kasum kasvas mullu ligi kaks korda

Andres Pulver
, ajakirjanik
Copy
AS-i Eesti Teed peakorter asub Rakveres.
AS-i Eesti Teed peakorter asub Rakveres. Foto: Meelis Meilbaum

Teedeehitusfirmale Verston kuuluv Rakveres asuv AS Eesti Teed suurendas mullu nii teedeehituse kui ka teede korrashoiu valdkonnas kasumlikkust, lõpetades aasta ligi 2,3 miljoni eurose puhaskasumiga.

Ettevõtte käive suurenes 5,3 protsenti 28,2 miljoni euroni.

"Meie tulemused olid paremad, kui me ootasime. Suutsime edukalt hoida äritegevuse tasakaalu teede ehituse ja korrashoiuteenuse vahel. Eriti paranes 2019. aastaga võrreldes meie ehitustegevuse kasumlikkus," rääkis Eesti Teede juhatuse liige Tarmo Lood.

Ta märkis, et läinud aastal võitis Eesti Teed pindamistööde hanked seitsmes maakonnas, mahukaim oli Põlva ja Võru maakonna objekt maksumusega 1,1 miljonit eurot. Kokku tegi Eesti Teed mullu pindamistöid 6,7 miljoni euro ulatuses, olles sellega Eesti turuliider. "Olulised olid tööd ka kohalike omavalitsuste teedel, suurimad kliendid olid Saaremaa, Tori ja Rakvere vald ning Pärnu linn," lisas ta.

Eesti Teed investeeris mullu materiaalsesse põhivarasse 1,4 miljonit eurot, millest suurem osa läks ettevõtte teehoolde ja -ehituse tehnika uuendamiseks. "Teede pindamine ja korrashoid on valdkonnad, kus tuleb tehnikat pidevalt uuendada ja parandada, muu hulgas peab lähtuma sellest, et töömasinad on kombineeritult kasutuses aastaringselt," ütles Lood.

Selle aasta jaanuari lõpust kuulub Eesti Teed AS täielikult teedeehitusfirma Verston koosseisu. Verstoni juhi Veiko Veskimäe sõnul näitavad Eesti Teede eelmise aasta tulemused, et ettevõte seisab kindlatel jalgadel.

"Kuna Verstoni põhitegevus on seni olnud teedeehitus ning Eesti Teedel on tugev positsioon nii teede korrashoiu kui ka pindamise valdkonnas, tekib kahe ettevõtte ühendamisel uus sünergia, mis võimaldab kontserni tegevust laiendada ja pakkuda klientidele veelgi mitmekülgsemat teenust," selgitas Veskimäe.

Ta rõhutas, et kuna Eesti riik on otsustanud lähikümnenditel teha suuri investeeringuid taristusse, soovib Verston olla riigile taristu rajamisel ja hooldamisel heaks partneriks. "Samuti tahame panustada ka kogu teeehituse ja -hoolduse valdkonna uuendamisse, tehnoloogilisse arengusse ja keskkonnasõbralike lahenduste juurutamisse," lisas Veskimäe.

Tagasi üles