Algas ettevõtluse edendamise konkurss

Veiki Ojaperv
, Tegevtoimetaja
Copy
"Ajujahil" osalenud Pagerr aitab säästa loodust tänu spetsiaalsele trükiste optimeerimise viisile.
"Ajujahil" osalenud Pagerr aitab säästa loodust tänu spetsiaalsele trükiste optimeerimise viisile. Foto: Ajujaht

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium käivitas konkursi "Tunnusta ettevõtluse edendajat 2021", mis on ühtlasi Eesti eelvooruks Euroopa ettevõtlusauhinna konkursile. Osalema on oodatud avaliku, erasektori ja vabakonna asutused, kes on viimase kahe aasta jooksul oma tegevusega parandanud tingimusi ettevõtluse arenguks mõnes Eesti piirkonnas või kogu riigis.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kutsub ettevõtlust edendanud organisatsioone aktiivselt konkursil osalema ja oma ellu viidud või vähemalt 15 kuud kestnud algatusi laiemalt tutvustama. Välja selgitatakse kuni kaks võitjat, kes esitatakse üleeuroopalisele konkursile "Euroopa ettevõtluse edendamise auhinnad"

Konkursile on oodatud ettevõtlust ja ettevõtluskeskkonda edendavad projektid kuues kategoorias: ettevõtliku vaimu edendamine, oskustesse investeerimine, ettevõtluskeskkonna parandamine ja digisiirde toetamine, ettevõtluse rahvusvahelistumise toetamine, jätkusuutliku ülemineku toetamine ning vastutustundliku ja kaasava ettevõtluse arendamine.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Andres Suti sõnul on ettevõtlikkus ja parima ettevõtluskeskkonna loomine riigi edu alus. "Pean väga tähtsaks tunnustada neid, kes loovad iga päev parimat ja kestlikku ettevõtluskeskkonda ja edendavad ühiskonnas ettevõtlikku hoiakut. Just ettevõtlus ja ettevõtlikkus loob töökohti ja toob kaasa parema ja jõukama Eesti."

Konkurss toimub juba 15. korda. Varasematel aastatel on tunnustuse pälvinud mitu ettevõtlust arendavat projekti, näiteks ettevõtluskonkurss "Ajujaht", noortele tüdrukutele suunatud ettevõtlus- ja liidriprogramm Superheroes, e-residentsuse programm ja iduettevõtete ideede käivitaja Garage48. Möödunud aastal võitsid ettevõtluse edendaja tiitli OÜ Merkuuri projekt "Mobiilsed töötoad", mis võitis ka Euroopa konkursil, ning laste ja noorte loovuskiirendi VIVITA.

Projektide esitamise tähtaeg on 16. aprill.

Tagasi üles