R, 9.12.2022

Otsitakse jutuvestjaid

Eva Samolberg-Palmi
, peatoimetaja
Otsitakse jutuvestjaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti rahvakultuuri keskus ootab jutuvestjaid endast märku andma.
Eesti rahvakultuuri keskus ootab jutuvestjaid endast märku andma. Foto: Eesti rahvakultuuri keskus

Eesti rahvakultuuri keskus soovib leida Eestis tegutsevaid jutuvestjaid, häid lugude tundjaid ja kogukonna jaoks olulisi suulise pärandi pärle, et kaardistada jutuvestmismaastik praegusel ajahetkel. Andmeid oodatakse 9. aprilliks.

"Soovime kaardistamise tulemusel teada saada, kui paljud tegelevad rahvajuttude, muinasjuttude, kohajuttude ja teiste Eesti elava pärandi hulka kuuluvate lugude kandmise ja edasiandmisega tänasel päeval," avas otsingu eesmärki suulise pärandi spetsialist Maili Metssalu.

"Teiste rahvakultuuri valdkondade osas, näiteks laulukooride ja tantsurühmade, on ülevaade Eestis toimuvast väga hea, kuid jutuvestmine on oma olemuselt individuaalsem ning ehk seeläbi veidi tagasihoidlikum vorm. Soovimegi jutuvestmiskultuuri olemasolule rohkem tähelepanu anda ning väärtustada eri piirkondades tegutsevaid suulise pärandi edasiandjaid," rääkis Metssalu.

Saadud informatsiooni põhjal soovib Eesti rahvakultuuri keskus luua jutuvestjate võrgustiku, mille kaudu jagada teavet koolituste ja jutuvestmisalaste ettevõtmiste kohta ning toetada jutuvestmiskultuuri levikut noorema põlvkonna hulgas. Saadud andmeid kasutab Eesti rahvakultuuri keskus oma edasises töös suulise pärimuse hoidmisel, arendamisel ja populariseerimisel.

Rohkem infot leiab rahvakultuurikeskuse kodulehelt.

Märksõnad
Tagasi üles