T, 29.11.2022

Eesti rahvakultuuri keskus otsib jutuvestjaid

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Eesti rahvakultuuri keskus otsib jutuvestjaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti Rahvakultuuri Keskuse ootab teavet jutuvestjatest.
Eesti Rahvakultuuri Keskuse ootab teavet jutuvestjatest. Foto: Eesti rahvakultuuri keskus

Eesti rahvakultuuri keskus soovib leida Eestis tegutsevaid jutuvestjaid, häid lugude tundjaid ning kogukonna jaoks

olulisi suulise pärandi pärle, et kaardistada jutuvestmismaastik praegusel ajahetkel. 

Eesti rahvakultuuri keskuse suulise pärandi spetsialist Maili Metssalu ütles, et kaardistamise tulemusel soovitakse teada saada, kui paljud tegelevad rahvajuttude, muinasjuttude, kohajuttude ja teiste Eesti elava pärandi hulka kuuluvate lugude kandmise ja edasiandmisega tänasel päeval.

"Teiste rahvakultuuri valdkondade, nagu näiteks laulukooride ja tantsurühmade, osas on ülevaade Eestis toimuvast väga hea, kuid jutuvestmine on oma olemuselt individuaalsem ning ehk seeläbi veidi tagasihoidlikum vorm. Soovimegi jutuvestmiskultuuri olemasolule rohkem tähelepanu anda ning väärtustada erinevates piirkondades tegutsevaid suulise pärandi edasiandjaid," sõnas Metssalu.

Saadud informatsiooni tulemusel soovib Eesti rahvakultuuri keskus luua jutuvestjate võrgustiku, mille kaudu jagada teavet koolituste ja jutuvestmisalaste sündmuste kohta ning toetada jutuvestmiskultuuri levikut noorema põlvkonna hulgas. Saadud andmeid kasutab keskus oma edasises töös suulise pärimuse hoidmisel, arendamisel ja populariseerimisel.

Andmeid oodatakse 9. aprilliks.

Märksõnad
Tagasi üles