Osale viktoriinil "Putuktolmeldajad"

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
Copy
Viktoriini abil tutvud putuktolmeldajatega. 
Viktoriini abil tutvud putuktolmeldajatega. Foto: Veljo Runnel

Esmaspäevast märtsi lõpuni toimuval "Putuktolmeldajate" viktoriinil on võimalik panna proovile oma teadmised putukariigist. Foto- ja tekstiküsimusi on kokku 20. Viktoriin pakub kõigile huvilistele suurepärase võimaluse leevendada piirangutest tekkivat igavust ja midagi juurde õppida.

Tartu ülikooli loodusmuuseumis avatakse sel kevadel putuktolmeldajatele pühendatud näitus. Putukate ja taimede koostöö tolmeldamisel on looduses üks vaimustavamaid nähtusi. Kümnete miljonite aastate jooksul on tekkinud nende vahel mõnikord lausa uskumatuna tunduvaid kohastumusi. "Näituse raames oleme koostanud putuktolmeldajate viktoriini, mille eesmärgiks on osalejate teadmisi testida ja uusi teadmisi juurde õpetada. Kui ise vastust ei tea, võib julgesti kõrvalist abi viktoriini lahendamisel kasutada," sõnas Tartu ülikooli loodusmuuseumi loodushariduse spetsialist Elen Kontkar.

Tartu ülikooli loodusmuuseumi putuktolmeldajate viktoriini küsimustele saab vastata 15. märtsist kuni 31. märtsini. Osalema on oodatud kõik huvilised, olenemata vanusest või teadmistest. Viktoriini võib täita mitu korda. Hiljemalt aprilli lõpuks loositakse kõikide osalejate vahel välja 10 auhinda. Auhindu loositakse kahes vanusegrupis: kuni 18-aastased ning täiskasvanud.

Selleks et korraldajad saaksid loosiauhinna võitjatega ühendust võtta, palutakse viktoriinist osavõtjatel jätta oma kontaktid (nimi, e-posti aadress ja vanus). Kontaktinfot jättes kinnitate, et olete nõus andmete töötlemisega viktoriini korraldamise ja auhinna kättetoimetamise eesmärgil. Kontakte säilitatakse hiljemalt aprilli lõpuni.

Oma tulemuse ja õiged vastused saab teada kohe pärast viktoriini küsimustele vastamist.

Pane oma teadmised proovile putuktolmeldajate viktoriinil, klõpsates SIIA

Märksõnad

Tagasi üles