L, 3.06.2023

Puudega inimestel tundub olevat raskeim taluda üksindust

Katrin Uuspõld
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Lääne-Virumaa Puuetega Inimeste Koja juht Helmi Urbalu helistab aeg-ajalt koja liikmetele, et küsida nende käekäigu kohta ja püüda meeleolu üleval hoida.
Lääne-Virumaa Puuetega Inimeste Koja juht Helmi Urbalu helistab aeg-ajalt koja liikmetele, et küsida nende käekäigu kohta ja püüda meeleolu üleval hoida. Foto: Lääne-Viru arenduskeskus

Lääne-Virumaa Puuetega Inimeste Koja esimees Helmi Urbalu rääkis, et puudega inimesed on viimase aasta jooksul olnud suuresti kodudes ja paljud ei julgegi eriti välja tulla. “Selle aasta algul oleme saanud teha mõne ürituse looduses või piiratud seltskonnaga, aga meie koja inimesed on ikkagi hirmul pandeemia tõttu, ei tulda eriti kodust välja osalema,” nentis Helmi Urbalu.

Praegu on ka puudega inimeste seas aktuaalne vaktsineerimisteema. “Väga paljud koja liikmed helistavad mulle ja küsivad nõu, mida peaks tegema, aga ma ei ole arst, olen soovitanud neil siiski oma perearsti või raviarstiga ühendust võtta ja konsulteerida,” ütles Urbalu.

“Plaanilise raviga on parem olukord kui eelmisel kevadel, see toimib. Teenusel olevad kliendid on vaktsiini teise doosi kätte saanud ja koduseid alles hakati vaktsineerima,” rääkis ühingu juht Ülle Pellis.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles