Iga laps unistab jalgrattast

Andres Pulver
, ajakirjanik
Copy
Kiivri kandmine vähendab raskete peapiirkonna vigastuste hulka 60%, viitab perearst ja riigikogu liige Eero Merilind faktidele.
Kiivri kandmine vähendab raskete peapiirkonna vigastuste hulka 60%, viitab perearst ja riigikogu liige Eero Merilind faktidele. Foto: Marko Saarm

Aaspere lasterikkast perest pärit Lembit Arikainen mäletab hästi oma esimest jalgratast. “Ise tegin, korjasin siit-sealt jupid ja panin nendest ratta kokku,” meenutas ta.

Kui sul on kümme õde-venda, siis ei olegi erilist lootust, et vanemad jaksaksid kõigile oma jalgratta osta. Kui enda ehitatud sõiduk valmis oli, valdas viieteistaastast noorukit võimas tunne – see on minu ratas.

Aastad möödusid, aga Lembit Arikainen on ikka jäänud natuke lapsemeelseks. Juba enam kui kümme aastat tagasi, kui mees Virumaal elas ja siin kandis ürituste korraldamisega tegeles, hakkas tal peas küpsema idee, et igal lapsel peaks olema võimalus jalgrattaga sõita. “Aga siis tuli majanduskriis ja lendasin ka ise päris käpuli ning sinnapaika see asi jäigi,” rääkis Lembit Arikainen.

Tagasi üles