R, 9.12.2022

XIII noorte laulu- ja tantsupidu lükkub aastasse 2023

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
XIII noorte laulu- ja tantsupidu lükkub aastasse 2023
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eelmisel noorte laulupeol esines 1020 kollektiivi enam kui 35 000 peolisega.
Eelmisel noorte laulupeol esines 1020 kollektiivi enam kui 35 000 peolisega. Foto: Erik Prozes

XIII noorte laulu- ja tantsupeo õppeprotsess pikeneb aasta võrra, et üheskoos paremini valmistuda turvaliseks laulu- ja tantsupeoks. Lisaaasta vähendab võimalikest piirangutest tingitud tõrgete mõju laulu- ja tantsupeo ettevalmistustele ning loob osalejatele paremad tingimused repertuaari omandamiseks.

Registreerimine 2023. aasta noortepeole algab septembris 2021.

Laulu- ja tantsupeo sihtasutuse juhataja Margus Toomla sõnul on viimased poolteist hooaega olnud tervele kultuurivaldkonnale ning ka laulu- ja tantsupeo liikumisele väga keerulised, kuna ära on jäänud nii proovid kui ka kontserdid ja etendused.

“Laulu- ja tantsupeoks valmistumine eeldab üldjuhul kõike seda, mis viimasel aastal suuresti võimatuks on osutunud – kooride, orkestrite ja tantsurühmade koosharjutamist, suurtes maakondlikes eelproovides osalemist ning tihedat tööd peonädalal,” ütles Toomla.

Margus Toomla sõnul on järgneva aasta põhiliseks eesmärgiks ühiselt laulu- ja tantsupeo liikumine pandeemiatardumusest välja tuua.

“Kollektiividel seisab ees suur töö kõigiks siiani ära jäänud kontsertideks, etendusteks ja maakondlikeks laulupidudeks valmistumisega ning oma kunstilise taseme taastamisega, mis tähendab, et tulemas on väga tihe ja töökas hooaeg.”

Käesoleva aasta alguses kollektiivijuhtide seas tehtud küsitlus näitas Toomla sõnul, et kollektiivijuhid on optimistlikud ning ootavad sügishooaega, et taas tööle asuda.

“Uuringust selgus, et proovide tegemise on viimasel hooajal ära jätnud vähesed kollektiivid. Iga viies kollektiiv on teinud proove ka veebi teel, mis on aidanud hoida kollektiivi ühtsustunnet,” tõi Toomla näite.

XIII noorte laulu- ja tantsupidu toimub 30. juunist 2. juulini 2023 Tallinna lauluväljakul ja Kalevi keskstaadionil. Laulupeo kunstiline juht on dirigent Pärt Uusberg, tantsupeo pealavastaja Agne Kurrikoff-Herman ja rahvamuusikapeo üldjuht Juhan Uppin.

Märksõnad
Tagasi üles