R, 7.10.2022

Lahkus Arvo Antropov

Anu Viita-Neuhaus
, ajakirjanik
Lahkus Arvo Antropov
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Suri Arvo Antropov.
Suri Arvo Antropov. Foto: Marianne Loorents

Eile lahkus meie seast 85-aastasena ettevõtja Arvo Antropov.

Arvo Antropov oli ettevõtja, kes suurelt panustanud Lääne-Virumaa ja Rakvere ettevõtlusesse. Ta juhtis üle 30-aasta piiritustööstus, hiljem oli seotud meditsiiniäriga. 

Tema panustamine on aastakümnete jooksul olnud laiahaardeline: alates kutseliselt tuletõrjest kuni presidendi tööle Rakvere korvpalliklubis. Teda köitis ka teater. 

Antropovi pojad Artur ja Robert on samuti seotud ettevõtlusega.  

Arvo Antropovi pikaajaline sõber Aarne Mäe ütles, et nad on aastate jooksul väga palju koos vene piljardit mänginud. "Ta jutustas alati oma lugusid ja rääkis elutõdesid. Üks oli selline, et kui teha diil, peab see olema kasulik mõlemale poole," rääkis Mäe. 

Tema sõnutsi saab sõpra iseloomustada sõnapaariga: soliidne mees. ​Piirituskuningaks kutsutud mees oli alati šikilt riides, talle meeldis valge värv.

Antropov oli heas vormis, aktiivne ja hoidis end maailmaasjadega kursis. "Ta tegi iga päev kepikõndi. Metsas käis tõstmas ühte kivi. Nii hoidis ta end vormis. Tundis rõõmu, et sai midagi teha," ütles Mäe. 

Detsembris tähistas Antropov 85-sünnipäeva, kuid koroona tõmbas kahe sõbra külaskäigule kriipsu peale. "Viimati, kui helistasime, ütles ta, et ära jää võõraks. Rakvere ootab sind tagasi," meenutas Mäe.

Märksõnad
Tagasi üles