E-raamatute laenutuses oodatakse pööret lähiajal

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Copy
Kaili Õunapuu-Seidelberg ja Tiina Kriisa ootavad, millal saaks Lääne-Virumaa keskraamatukogus pakkuda häid kirjandusteoseid ka e-raamatuna.
Kaili Õunapuu-Seidelberg ja Tiina Kriisa ootavad, millal saaks Lääne-Virumaa keskraamatukogus pakkuda häid kirjandusteoseid ka e-raamatuna. Foto: Marianne Loorents

E-raamatute laenutusega tegeleb Eestis praegu ainult Tallinna keskraamatukogu, kus on selleks oma programm ELLU. Ülejäänud rahvaraamatukogud ootavad riiklikku süsteemi.

Lääne-Virumaa keskraamatukogu arendusspetsialist Tiina Kriisa ütles, et kui praegu on e-raamatute laenutus Tallinna ja ELLU pärusmaa, eelistaksid ülejäänud rahvaraamatukogud ühist riiklikku süsteemi ja selle arendamisega rahvusraamatukogu juba tegelebki.

Lääne-Virumaa keskraamatukogu direktor Kaili Õunapuu-Seidelberg rääkis, et rahvusraamatukogu arendab tasuta riiklikku e-väljaannete laenutusteenust, millega peaksid nii e-raamatud kui ka audioraamatud olema kättesaadavad kõigile Eesti isikukoodiga isikutele, sõltumata kasutaja asukohast, ajast ja kasutatavast seadmest. “Teenuse ettevalmistusprotsess käib ning teenus peaks käivituma juunis 2022,” sõnas ta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles