N, 2.02.2023

Minister soovitab koolivaheajal puhata Eestis

Andres Pulver
, ajakirjanik
Minister soovitab koolivaheajal puhata Eestis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Haridus- ja teadusminister Liina Kersna
Haridus- ja teadusminister Liina Kersna Foto: Mihkel Maripuu

Esmaspäeval algab üldhariduskoolides kevadine koolivaheaeg, mis annab hea võimaluse aja maha võtta ja teenitud puhkust nautida. Samas on oluline ka koolivaheajal järgida koroonaviiruse ennetusnõudeid ja puhata ohutult.

"Koroonaviiruse tõttu kehtestatud distantsõppe periood on olnud katsumusterohke ning hingetõmbehetk kulub kõigile õpilastele kindlasti ära," ütles haridus- ja teadusminister Liina Kersna.

"Elu on näidanud, et peale vaheaega on nakatumisnäitajad tõusnud, seepärast palun koolivaheajal erilist tähelepanu pöörata enda ja oma lähedaste ohutusele. Samuti kutsun kõiki üles veetma vaheaega Eestis, et koroonaviirust, sealhulgas koroonaviiruse uusi tüvesid, Eestisse ei toodaks. Väljas on juba kaunis kevad, mis annab hea võimaluse minna õue ja nautida tegevusi vabas õhus," lisas minister.

Koolivaheajal ei tohi unustada ettevaatlikkust: ka puhates tuleb vältida kambakesi kogunemisi, tegutseda hajutatult ja võimaluse korral õues, hoida distantsi ning kanda avalikes kohtades maski. Eriti oluline on olla ettevaatlik suheldes riskirühmadega, kelle vaktsineerimine on alles pooleli. Nakatumisnäitajad on küll langenud, ent haiglates on endiselt palju koroonapatsiente.

Märksõnad
Tagasi üles