Tapal kohtusid Eesti ja Leedu kaitseminister

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Copy
Eesti kaitseminister Kalle Laanet arutas Tapal Leedu kaitseministri Arvydas Anušauskasega Balti riikide julgeoleku küsimusi.
Eesti kaitseminister Kalle Laanet arutas Tapal Leedu kaitseministri Arvydas Anušauskasega Balti riikide julgeoleku küsimusi. Foto: Kaitseministeerium

Eesti kaitseminister Kalle Laanet kohtus eile Tapa sõjaväelinnakus Leedu kaitseminister Arvydas Anušauskasega, et arutada Balti riikide kaitsekoostöö, Ukraina piiridel kujunenud olukorra ja sügisel Läänemere piirkonnas toimuva Venemaa suurõppusega Zapad seotud küsimusi.

"Balti riikide tihe kaitsekoostöö on regiooni tugevdamise alustala. Ühiselt tegutsedes anname selge sõnumi nii liitlastele kui agressorile, et meid tuleb võtta tervikuna," ütles kaitseminister Kalle Laanet.

Samuti arutasid kaitseministrid Ukraina piiridele toimuva Vene vägede koondumise tõttu kujunenud olukorda. "Peame Venemaa tegevusi aktiivselt jälgima ning Ukraina toetamist jätkama," ütles kaitseminister Laanet. Ministrid tõdesid, et augustis ja septembris aset leidva Venemaa suurõppuse Zapad ajal tuleb suurendada kolme Balti riigi koostööd olukorrateadlikkuse hoidmisel ja tõstmisel, samuti kaitse- ja heidutushoiaku hindamisel ja vajadusel valmis olla neis kiirelt muudatusi tegema. "Jälgime väga murelikult olukorda nii Ukraina piiri kui õppuse Zapad raames ja vahetame infot nii Leedu kui ka teiste liitlastega," lisas Laanet.

Leedu kaitseminister Arvydas Anušauskas viibis Eestis ühepäevasel visiidil, mille käigus tutvus ta Tapa sõjaväelinnaku ning väljaõppe võimalustega kaitseväe keskpolügoonil. Leedu on 2021. aastal Balti kaitsekoostöö juhtriik, kes on oma eesistumisaja prioriteediks seadnud võimearenduskoostöö Balti riikide ning liitlastega.

Tagasi üles