Ida-Virumaal toimuvad spordi- ja kultuuriüritused saavad toetust

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Copy
Toetust saab sihtasutus Teaduskeskus Ahhaa Kiviõlis Ahhaa robolahingu korraldamiseks.
Toetust saab sihtasutus Teaduskeskus Ahhaa Kiviõlis Ahhaa robolahingu korraldamiseks. Foto: Teaduskeskus AHHAA

Integratsiooni sihtasutuse korraldatud konkursi tulemusena saavad toetust 10 Ida-Virumaal toimuvat spordi- ja kultuuriürituste projekti kogusummas 227 660,72 eurot.

Ürituste toetamise eesmärk on aidata kaasa piirkonna majanduse, ettevõtluse ja turismi arengule, suurendada regiooni atraktiivsust, tuua piirkonda külastajaid kogu Eestist ning soodustada eri kultuurilise taustaga inimeste kontaktide loomist.

Konkursi tulemusena toetatakse suurprojekte, milles osaleb vähemalt 1000 inimest.

"Positiivne, et sel aastal lisaks traditsioonilistele üritustele saavad toetuse uued algatused. Näiteks viib sihtasutus Teaduskeskus Ahhaa läbi Kiviõlis Ahhaa robolahingu. Mittetulundusühing Askele Loovuskeskus loob põlevkivipärandil põhineva lavastuse ning esitleb selle augustis Kiviõli Keemiatööstuse territooriumil. Mittetulundusühingu Rakvere Maraton eestvedamisel toimub detsembris Eesti Ööjooks – Narva Talv. Sihtasutus Vaba Lava korraldab rahvusvahelise vabaduseteemalise teatrifestivali," rääkis integratsiooni sihtasutuse kultuurilise mitmekesisuse valdkonnajuht Kristina Pirgop.

Toetuse saavad ka piirkonnas populaarseks osutunud sellised traditsioonilised üritused nagu V Narva ooperipäevad, Alutaguse ratta- ja suusamaraton, Narva Energiajooks, Pimedate Ööde filmifestivali Ida-Virumaal toimuv programm "KinoFF", festival "Station Narva" ja Eesti Kontserdi XXIII muusikafestival "7 linna muusika".

Ida-Virumaa ettevõtluse ja turismi edendamine ning spordi- ja kultuuriürituste algatamine ja arendamine on osa riigi regionaalarengu strateegia raames elluviidavast Ida-Virumaa programmist, mida rakendab integratsiooni sihtasutus koostöös rahandusministeeriumiga.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles