Osa Haljala õpilasi paigutatakse moodulmajadesse

Haljala noortekeskuse teisel korrusel asuv 9. klassi asendusklassiruum näeb välja nagu päris – videoprojektor laes ja tahvel seinas. Loodetavasti saavad järgmisel nädalal ka õpilased kohad sisse võtta. FOTO: Ain Liiva

Haljala vana koolimaja lammutus algab lähinädalail. Kava, kuhu õpilased uue maja ehituse ajaks paigutada, on paberil olemas ja mõneti ka praktikas kasutusel. Milliseks olukord kujuneb, selgub ilmselt järgmisel õppeaastal.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Plaani järgi paigutatakse Haljala kooli õpilased järgmisel ja vajaduse korral ka sellel õppeaastal nelja hoonesse: vanasse vallamajja, lasteaeda, noortekeskusesse ning rahvamajja. Rahvamaja ette tulevad esialgse plaani kohaselt neli soojakut ehk moodulmaja, kus hakkavad asuma kaks klassiruumi ning poiste ja tüdrukute duširuumid.

Kuigi ilmselgelt ei ole ajutised lahendused sama mugavad kui koolimaja, on koolijuht Ivo Tupitsa sõnul välja valitud ruumid parimad saada olevatest. “Kogu logistika, toitlustamise, bussitranspordi klappima saamine on olnud paras peavalu, kuid elame selle vaheaasta loodetavasti kenasti üle,” rääkis Tupits.

27.04.2021 29.04.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto