Päästjad hoidsid ära tulekahjud köökides ja kustutasid leegitseva kõrvalhoone

Aasukalda vabatahtlikud päästjad tõttasid samuti täna varahommikul Aresi külla tulekahjut kustutama. Foto on illustratiivne. FOTO: Toomas Herm

Viimase ööpäeva jooksul said päästjad kaks väljakutset, mille oli põhjustanud hooletu toimetamine köögis, ja mitme päästekomando abiga õnnestus kustutada lahtise leegiga põlenud kõrvalhoone.

Eile hommikul kell 8.41 kutsuti päästjad Rakvere valda Ubja külla, kus postiljon oli tundnud kortermajas kärsahaisu ja kuulnud töötavat suitsuandurit. Koputamise peale keegi korteri ust ei avanud. Kohale saabunud päästjad leidsid eest suitsu täis korteri, kus omanik oli unustanud toidu pliidile. Päästjad tuulutasid korteri. Ilmselgete joobetunnustega meesterahvast häiret andev suitsuandur ja kõrbemisest tekkinud toss ei häirinud. Kiirabi kontrollis kohapeal korteri omaniku tervise üle. 

Sama päeva õhtul kell 18.02 kiirustasid päästjad Rakvere Piiri tänavale ametikooli, kus üks hoonetest oli suitsu täis. Päästjad tegid kindlaks, et toss tuli kutseõppeköögist, kus esialgsetel andmetel oli jäetud pott tulele ja süttinud oli selle peale unustatud rätik. Täpsemad põlengu asjaolud on selgitamisel. 

Tänase päeva esimestel tundidel, kell 2.51, kutsuti päästjad Rakvere valda Aresi külla, kus põles lahtise leegiga kõrvalhoone. Päästjate saabumise ajaks oli selle katus juba osaliselt sisse vajunud. Katusel olnud eterniidist lendus ümbrusse palju sädemeid ning päästjad pidid tegelema tule leviku ärahoidmisega kõrval asuvale elumajale ja metsale. Tulekahju likvideeriti kella 6.45-ks. Päästesündmusele osalesid Rakvere, Kiviõli, Väike-Maarja ja Kunda päästekomandod ning Rannu ja Aasukalda vabatahtlikud päästjad. Esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada kõrvalhoones tehtud puutööst. Selle täpsem tekkepõhjus on selgitamisel.

28.04.2021 30.04.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto