Pauluse kirikust saabki Pärdi muusikamaja

Celander Projekti võistlustöö “Tin­tin’na:buli” peab veel pisut ootama, aga tundub, et viimaks saab see teoks. FOTO: eskiis

Riigikogu kultuurikomisjon otsustas teha ettepaneku nimetada järgmisteks kultuurkapitali vahenditest toetatavateks riiklikult tähtsateks kultuuriehitisteks Tartu südalinna kultuurikeskus, Narva Kreenholmi kultuurikvartal Manufaktuur, Arvo Pärdi nimeline muusikamaja ja rahvusooperi praeguse hoone juurdeehitis.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

“Äge! Super!” hõiskas Rakvere linnapea Triin Varek. Enam kui tosin aastat kestnud teekond Arvo Pärdi muusikamaja suunas hakkab tasapisi lõppema. Aga millal ehituseks läheb, seda ei osanud linnapea öelda.

Väike konks asja juures on see, et riigikogu kultuurikomisjon valis välja neli objekti, aga Eesti Kultuurkapitali seaduse kohaselt toetab kultuurkapitali nõukogu vastavalt riigikogu otsusega kinnitatud pingereale ühel ajal kuni kahte. Kultuuriehitiste rajamiseks ja renoveerimiseks eraldatakse igal aastal 60,6 protsenti kultuurkapitalile sihtotstarbel laekuvast hasartmängumaksust.

30.04.2021 05.05.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto