Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kelly Nevolihhin läheb püüdma Eesti meistri tiitlit krossijooksus

Laupäeval selgitatakse Järvakandis Eesti meistrid murdmaajooksus. Stardis on ka Kelly Nevolihhin. FOTO: Tairo Lutter

Laupäeval selgitatakse Järvakandis Eesti meistrid murdmaajooksus, võisteldakse U14, U16, U18, U20, U23 ja täiskasvanute arvestuses. Medalimõtetega asuvad stardijoonele ka meie maakonna jooksuässad.

Kõigis vanuseklassides peetavatel murdmaajooksu meistrivõistlustel asub eri distantsidel võistlustulle suur osa Eesti esinumbritest. Noorsoo- ja täiskasvanute klassi võistlejad stardivad ühes jooksus, mis tähendab, et noorteklassi kuuluvatel sportlastel on edu korral võimalus võita kaks medalit.

Noored võtavad mõõtu ühe ja kahe kilomeetri, täiskasvanud ja noorsooklassi sportlased kolme ja nelja kilomeetri pikkusel krossirajal.

Naiste nelja kilomeetri distantsil asub peafavoriidina Järvakandis stardijoonele möödunud aastal eri distantsidel Eesti meistriks kroonitud Kelly Nevolihhin (Rakvere KJK ViKe). 

Meeste nelja kilomeetri jooksu peamisteks kullafavoriitideks on möödunud sügisel 10 kilomeetri krossijooksu Eesti meistriks kroonitud Karel Hussar (SK Jooksupartner). Võitu läheb parimate seas püüdma ka Rakvere KJK ViKe värve esindav Taavi Kilki.

Tulenevalt COVID-19 viirusest ja selle tõttu kehtestatud piirangutest toimuvad Eesti murdmaajooksu meistrivõistlused sel aastal ilma pealtvaatajateta. 

Tagasi üles
Back