R, 9.06.2023

Pika Tänava Klubi esimene ettevõtmine sünnib Rakvere linna päevadel

Katrin Uuspõld
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Pikk tänav.
Pikk tänav. Foto: Vladislav Musakko

Eelmisel nädalal sai kokku paarkümmend Rakvere Pika tänava elanikku ja sel tänaval tegutsevate ettevõtete, asutuste esindajat, et pidada plaani, kuidas Pikale tänavale rohkem elu tuua.

"Kohal oli ka endise vanalinna seltsi asutajaid ja liikmeid. See selts enam ei tegutse, aga mõtted ja vajadused olid omal ajal samad – ajalugu kordubki. Eesmärk on nii linnaelanike, külastajate kui Pikal tänaval tegutsejate endi jaoks lihtsate vahenditega midagi toredat teha," rääkis Maia Simkin Juhan Kunderi Seltsist. "Inimesed tahavad moodustada kogukonnaklubi, et mitte luua järjekordset MTÜ-d. Piisab kui on katus-MTÜ, milleks on Kunderi selts, ja ühiselt saame Pika Tänava Klubiga ilusa Pika tänava oma tegudega veelgi ilusamaks teha."

Esimese praktilise ettevõtmisena plaanitakse osaleda Rakvere linna päevade programmis 12. ja 13. juunil. On eesmärk, et iga Pika tänava elanik ja ettevõte saaks tänaval oma tegevusi tutvustada. "Elanike puhul saaks korraldada näiteks väikese müügi asjadest, mida ise enam ei vaja, või õpetada mõnda tegevust, mida ise hästi osatakse. Ettevõtted saaksid jälle näidata, millega nad tegelevad," tutvustas Simkin ettevõtmist, mille motoks on "Samm tänavale ja tagahoovi".

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles