T, 30.05.2023

Värske saund Virumaalt ehk Mida pead teadma muusikakonkursist "Virumaa suvesaund 2021"

Eva Samolberg-Palmi
, peatoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Virumaa Suvesaund.
Virumaa Suvesaund. Foto: Kuvatõmmis videost

Möödunud nädalavahetusel lõppes lugude esitamine selle suve kuumimale, Virumaa Teataja korraldatud muusikakonkursile "Virumaa suvesaund 2021". Konkursile saadeti 22 muusikapala, lõpphääletusele kvalifitseerus neist 19 lugu, mida saab juba kuulata YouTube'i esitusloendis.

"Virumaa suvesaund 2021" on esimest korda toimuv regionaalne muusikakonkurss, kus osalevad ainult Lääne-Virumaaga tihedalt seotud artistide lood. "Märtsis välja kuulutatud võistluse oluliseks käivitajaks sai eeldus, et ajal, mil kontserte teha ei saa, toodetakse palju huvitavat muusikat sahtlisse. See muusika aga vajaks uut ja huvitavat väljundit," kõneles konkursi eestvedaja, Virumaa Teataja ajakirjanik Mart Rauba.

Võistlusel osalevad muusikapalad, mitte -videod. Osalemistingimuseks oli, et lõpphääletusele pääsevad kõikides žanritest originaallood, sõnadega või instrumentaalsed, mis pole varem mingil kujul avalikult ilmunud.

  • Konkursi võiduloole antakse tiitel "Virumaa suvesaund 2021" ning selle autorile preemiaraha 500 eurot puhtalt kätte. Lisaks antakse välja rahva lemmiku auhind ja spetsiaalsed eriauhinnad, mis kuulutatakse välja varsti. Lõplik võitja selgub rahvahääletuse ja žürii häälte kokkuarvestamisel.
  • Rahva lemmik selgub veebipõhisel rahvahääletusel, mis käivitub 24. mail konkursi kampaanialehel ja kestab 6. juunini. Rahvahääletusel saab ühelt IP-aadressilt iga 24 tunni jooksul anda ühe hääle.
  • Kaheksaliikmelisse žüriisse kuuluvad muusik ja konkursi "Noortebänd 2019" võitja Kelly Vask, kontserdikorraldaja Gunnar Viese, Rakvere teatri näitleja Jaune Kimmel ning räppar ja koreograaf Päär Pärenson, samuti melomaan ja raadio-DJ Triin Niinemets ning Virumaa Teataja ajakirjanik Andres Pulver. Kaks žürii liiget on seni veel välja kuulutamata.
  • Võitjad kuulutatakse välja ja pälvivad tunnustuse 12. juunil Rakveres Art Cafés korraldataval eriüritusel. Enne auhinnagalat toimub kahetunnine Suvesaundi erikontsert Rakvere linna päevade laval Vallimäe vabaõhukeskuses.
Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles