R, 9.12.2022

Lihula tulistaja poolt sõelapõhjaks lastud Žigulist saab politseimuuseumi õppematerjal

Eva Samolberg-Palmi
, peatoimetaja
Lihula tulistaja poolt sõelapõhjaks lastud Žigulist saab politseimuuseumi õppematerjal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tulistamise ajal oli Žigulis viis inimest. Nüüd saab sellest sõiduriistast õppematerjal Eesti politseimuuseumis.
Tulistamise ajal oli Žigulis viis inimest. Nüüd saab sellest sõiduriistast õppematerjal Eesti politseimuuseumis. Foto: Lilli Tölp

Täna toimus kohtuistung Pärnu maakohtus, kus mõisteti mullu suvel Lihulas inimesi tulistanud ja neist kaks tapnud Mikk Tarrastele 20-aastane vanglakaristus. Traagiliste sündmuste keskel olnud sõiduauto VAZ-2106 saabub kohtu otsusega aga Rakveresse politseimuuseumisse õppematerjaliks.

Politseimuuseumi direktor Andrus Eesmaa rääkis, et initsiatiiv sõelapõhjaks lastud sõiduriist ühiskonna hüveks annetada tuli kannatanutelt, täpsemini saatuslikul õhtul autoroolis olnud meesterahvalt. Samas autos viibis kaasreisijana tema abikaasa, kes tapja kuulide läbi hukkus, ning lapselapsed, kes said küll viga, kuid pääsesid õnneks eluga.

Andrus Eesmaa sõnul on nad traagilistes juhtumites osalenud autosid varemgi kasutanud, näiteks oli muuseumis eksponaadis-õppematerjaliks auto, millega juhtunud avariis oli meesterahvas hukkunud.

"Meil on muuseumis kohtulabor, kus saame konkreetset Žigulid kasutada ballistilise õppematerjalina," kõneles Eesmaa ja kirjeldas, et praktikas tulistavad nad ise autouksi, et näha, kuidas kuul liigub, nüüd saab seda uurida ka lugematute kuuliaukudega VAZ-2106 põhjal.

Seda, millal auto muuseumisse võiks jõuda, Eesmaa öelda ei osanud, kuid pakkus välja, et ilmselt mitte enne, kui kohtuotsus Mikk Tarraste kohta on jõustunud. 

Pärnu maakohtus mõisteti täna Tarrastele 20-aastane vanglakaristus. Kohtunik Rubo Kikerpilli sõnul ei mõistetud Tarrastele eluaegset vanglakaristust, kuna Tarraste pole varem tapnud, vägistanud või raskeid kehavigastusi tekitanud ega selle eest vanglakaristust kandnud ja ta on oma tegu puhtsüdamlikult kahetsenud.

Prokurör Gardi Anderson kinnitas täna pärast kohtuistungit, et kavatseb maakohtu otsuse ringkonnakohtus vaidlustada.

Mikk Tarraste tulistas mullu 6. juuni hilisõhtul Pärnumaal Lääneranna vallas maanteel inimeste pihta, kellest kaks hukkusid ning kolm, nende seas kaks last, said viga. 

Mikk Tarraste Pärnu maakohtus.
Mikk Tarraste Pärnu maakohtus. Foto: Urmas Luik/Pärnu Postimees
Märksõnad
Tagasi üles