Pioneeripataljon kaasati Kadrina pumptrack‘i ehitusse

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Copy
Pioneeripataljoni eritehnikajagu müttas Kadrinas mängulise sõiduraja ehitusel.
Pioneeripataljoni eritehnikajagu müttas Kadrinas mängulise sõiduraja ehitusel. Foto: Marina Loštšina

Pioneeripataljoni kaitseväelased andsid oma panuse uudse sõiduraja valmimisse Kadrinas.

Tänase päeva veetis 1. jalaväebrigaadi pioneeripataljoni eritehnikajagu Kadrinas terviserajal, et aidata kaasa jaanipäevaks avatava pumptrack'i valmimisse. Tänu pioneeride panusele tuleb rada plaanitust uhkem.

Pumptrack on kurvidest ja lainetest koosnev sõidurada, mis ühendab endas mängu- ja spordiväljaku. Rada saab kasutada kaherattaliste sõidukitega, sõltumata inimese sõiduoskustest ja vanusest.

MTP Kadrina Terviserada juhatuse liige Andres Nukk ütles, et idee kaasata kaitseväelasi sõiduraja rajamiseks tuli vormikandjatelt endilt.

"Kaitseväe esindaja küsis, kuhu pioneeripataljoni kaitseväelased võiksid panustada, et kohalikku elu paremaks teha," ütles Nukk, tänades kaitseväelasi abivalmiduse eest. "Meil tekkis idee kaasata abikäed pumptrack'i ehitusse. Tänu sellele saame endale rohkem lubada – raha, mis oleks läinud sellele, mida pioneerid täna teevad, jääb ju alles."

Pioneeripataljonist tuli täna hommikul Kadrinasse eritehnikajagu koos frontaallaaduri, ratasekskavaatori ja kahe kallurautoga.

"Väga hea vaheldus kaevikuliinide kaevamisele. Isiklikult enda ja kuttide eest võin öelda, et on väga tore, et saame teha midagi kasulikku kohalikele inimestele," ütles jaoülem Tristan Kaseloo, kes on noorena Rakveres maastikurattasõitu harrastanud.

"Tegemist on ainulaadse rajaga, mida Eestis seni polnud," ütles projekti autor ja ehitustööde juhataja, Hevent Ehitus OÜ tegevjuht Henri Kalm. "Rada meenutab nii BMX-i rada kui ka pumptrack'i, kasutada saavad seda nii ekstreemsportlased kui ka harrastajad ja algajad."

Kalm tõdes, et piiratud eelarve tõttu on iga panus oluline – kaitseväelased valmistavad ette raja aluspõhja ehk liigutavad materjali selliselt, et see oleks õiges kohas ning ehitamisel saab keskenduda vormindusele ja lihvimisele.

Pioneeripataljon on toetava loomuga üksus, mille eesmärk on raskendada maastikul vastase üksuste liikumist ning tagada oma üksuste liikuvus ja varjerajatiste olemasolu.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles