L, 28.01.2023

Tulevast nädalast leevenevad koroonapiirangud

Veiki Ojaperv
, Tegevtoimetaja
Tulevast nädalast leevenevad koroonapiirangud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Aqva spaa ja hotelli asutaja ja juht Roman Kusma koroonakriisi tõttu suletud spaa veest tühjaks lastud basseinis.
Aqva spaa ja hotelli asutaja ja juht Roman Kusma koroonakriisi tõttu suletud spaa veest tühjaks lastud basseinis. Foto: Ain Liiva

Valitsus kiitis neljapäeval heaks COVID-19 piiranguid järk-järgult leevendava korralduse, mis asendab alates 31. maist 2 + 2 liikumispiirangu hajutatuse nõudega. Esmaspäevast ei kohaldata enam ka rühmapiiranguid ning leevenevad nõuded siseruumide täitumusele. Näiteks kohvikutes ja restoranides tohib siseruumidest olla täidetud kuni 50 protsenti. 14. juunist pikenevad lahtioleku kellaajad südaööni ja suurenevad üritustest osavõtjate piirarvud.

Sportimine, treenimine, noorsootöö, huvitegevus ja -haridus, täienduskoolitus ja täiendõpe

Alates 31. maist on lubatud sisetingimustes kõik need tegevused kuni 200 inimesele ja alates 14. juunist kuni 600 inimesele, läbivalt tuleb arvestada hajutatuse ja kuni 50-protsendilise ruumitäitumuse nõudega. Sisetingimustes tuleb kanda maski.

Alates 31. maist tohib välitingimustes üritustest osa võtta kuni 250 inimest ja 14. juunist maksimaalselt 1000 inimest.

Spordi- ja liikumisüritused, spordivõistlused

Alates 31. maist võib välitingimustes toimuvaid spordi- ja liikumisüritusi korraldada kuni 250 osalejaga. Arvestada tuleb sulgemisajaga kell 22.

Alates 14. juunist tohib sisetingimustes korraldada spordi- ja liikumisüritusi 600 inimesele ja välitingimustes kuni 1000 osalejale, kaasa arvatud pealtvaatajad. Sisetingimustes tuleb tagada hajutatus ja ruumitäitumus kuni 50 protsenti. Nii sise- kui ka välitingimustes peavad üritused lõppema hiljemalt südaööl kell 00.00. Tippspordivõistlused on nii sise- kui ka välitingimustes lubatud kellaajapiiranguteta.

Avalikud üritused, kultuur, kirikud, meelelahutus

Alates 31. maist lubatakse siseruumides avalikust koosolekust ja üritusest, näiteks konverentsist, teatrietendusest, kontserdist, kinoseansist, aga ka muust meelelahutusest ning avalikust jumalateenistusest või usulisest talitusest osa võtta kuni 200 inimesel. Arvestada tuleb kuni 50-protsendilise ruumitäitumuse nõudega. Üritused peavad lõppema kell 22, kuid juhul, kui näiteks teatrietendus, kino­seanss või kontsert ei ole selleks kellaajaks lõppenud, tohib külastajatele uksed sulgeda ka mõistliku aja jooksul pärast kella 22.

Muuseumid ja näituseasutused

Alates 31. maist ei rakendata muuseumides ja näituseasutustes piiranguid rühmategevustele, kuid arvestada tuleb, et ühest ruumist ei tohi olla täidetud üle 50 protsendi või selles viibida üle 200 inimese.

Alates 14. juunist tuleb nii sise- kui ka välialade uksed külastajatele sulgeda hiljemalt südaööl.

Spaad, saunad, veekeskused, basseinid, ujulad

Alates 31. maist ei rakendata veekasutusega siseruumides enam rühmapiirangut, kuid arvestada tuleb ruumi 50-protsendilise täitumuse ja hajutatuse nõudega. Sama kehtib ka välitingimustes saunade, spaade, veekeskuste, basseinide ja ujulate kohta. Kehtima jääb sulgemisajapiirang kell 22. Välitingimustes tohib osalejate arv olla kuni 250 ja siseruumides 200.

Alates 14. juunist tohib siseruumides viibida maksimaalselt 600 ja välialadel maksimaalselt 1000 inimest. Ruumitäitumuse ja hajutatuse nõue sisetingimustes jääb samaks. Nii sees kui ka väljas tuleb uksed klientidele sulgeda südaööl.

Toitlustusasutused

Alates 31. maist on lubatud siseruumides kuni 50-protsendiline ruumitäitumus ja arvestada tuleb hajutatuse nõudega. Laudkonnast osavõtjate arvule enam piirangut ei seata. Uksed tuleb klientide kohapeal söömiseks-joomiseks sulgeda kell 22.

Maskikandmise kohustus avalikus siseruumis jääb praegu kehtima.

Allikas: valitsuse pressiteenistus

Märksõnad
Tagasi üles