Põhja-Eesti kannab aasta toidupiirkonna tiitlit

Maitsepiirkondade rändkahvel anti nädalavahetusel sümboolselt Oandul üle. FOTO: Maaeluministeerium

Läinud nädalavahetusel avati Oandu külastuskeskuses pidulikult Põhja-Eesti maitsete aasta. Avaüritusel andis maaeluminister Urmas Kruuse 2021. aasta toidupiirkonnaks valitud Põhja-Eesti esindajale üle sümboolse rändkahvli.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

"Tänavu anname toidupiirkonna tiitli ehk suure vineerist rändkahvli üle juba kuuendat korda. Valides igal aastal uue toidupiirkonna, saame esile tõsta Eesti eri kohtade ja kantide toitu ning suudame anda olulise panuse kohaliku majanduse elavdamiseks just maapiirkondades. Loodame, et Põhja-Eesti kasutab oma võimalust hästi ja selle piirkonna maitsed saavad eestimaalastele veelgi tuttavamaks," rääkis maaeluminister Urmas Kruuse.

Ministri sõnul on kõik senised toidupiirkonnad olnud täiesti enda nägu. Mõni piirkond on silma paistnud suurte toidusündmustega, mõnes piirkonnas on olnud palju väikeseid tublisid toidutootjaid, mõnel samas tugevad söögipakkujad ja kohvikukultuur. Toidupiirkondadest on tõuke saanud uued traditsioonid ja algatused, nagu Peipsi toidu tänav või Hiiumaa Vananaistesuvi.

29.05.2021 02.06.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto