Kes võtab noore suveks tööle?

Kärt Devaney
Copy
Rakvere linnuse juures mullu suvel tegutsenud sõjasalga moodustasid suuresti koolipingist tulnud noored .
Rakvere linnuse juures mullu suvel tegutsenud sõjasalga moodustasid suuresti koolipingist tulnud noored . Foto: Tauno Rahnu

Suvel töötamise võimalus on koolinoortele kui tasakesi avanev uks iseseisvuse ja täiskasvanute maailma. Ent millised võimalused noortele töötamiseks avatud on, mida arvavad noorte värbamistest tööandjad ning kuidas on piirangud mõjutanud noorte tööleasumist?

Tobia külas maasikakasvatusega tegelev Raadiko talu võtab abikäsi tööle juba kevaditi, mil lisatööjõudu läheb tarvis istutamisel ja väetamisel. Maasikatalu peremees Kaarel Kilki ütles, et tänavu oli nendeks töödeks keerulisem abilisi leida kui mullu. Mis suviseid töölisi puudutab, siis on talu teinud kokkuleppeid töötajate värbamiseks nii õpilasmaleva kui ka töötukassaga, huvipuuduse üle talupidaja kurta ei saa. “Samuti on olemas nimekiri eelmisel hooajal tööl käinud kooliõpilastest, kellest küll kõik pole taas tööle tulemiseks soovi avaldanud, ent mõned siiski,” rääkis Kilki.

Suviseid töötajaid ootab ka Rakvere kesklinnas tegutsev Art Café, kuhu noori on aastaid suveks tööle värvatud. Ka käesolev, piirangutega pikitud aasta ei erine selle poolest eelnevaist. Omanik Anne Nõgu sõnul on ta alati proovinud noortele töötamiseks ja enese tõestamiseks võimalust anda. “Kuidas nad muidu töökogemust saaksid, kui neid keegi tööle ei võta,” põhjendas Nõgu oma kindlameelsust noortele töö pakkumise suhtes. Praeguseks on klienditeenindajana vast alanud suvehooajal tööd alustanud neli noort. Peamiselt värvatakse Art Cafésse koolinoori, kelle vanus juba letis töötada lubab.

Tagasi üles